Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Němečtí lékaři se svlékli donaha. Protestují tak proti nedostatku zdravotnických pomůcek

Zdroj: Profimedia.cz, Twitter
+ Další 4 fotografie
koronavirus
Koronavirem se v Německu nakazilo téměř 160 tisíc lidí, přesto někteří doktoři ještě nemají dostatek zdravotnických pomůcek. Nevšední kampaní se na problém snaží upozornit praktičtí lékaři. V ordinacích se svlékli donaha a doufají, že jejich svízelnou situaci začnou úřady řešit.

Praktickým lékařům v Německu začíná docházet dech a strach o vlastní zdraví naopak narůstá. Doktorům se totiž nedostává zdravotnického materiálu. Proto rozjeli kampaň s názvem Holé obavy a snaží se na tento logistický problém upozornit.

Chybí jim roušky, ochranné pláště a další pomůcky, které jsou během koronavirové pandemie nezbytné. "Jsme praktické lékařky a lékaři. A abychom vás mohli bezpečně prohlédnout a vyšetřit, neobejdeme se bez ochranných prostředků. Když nám dojdou malé zásoby, které zatím ještě máme, budeme vypadat takhle," vzkazují vystresovaní doktoři na webu kampaně.

Odvážná kampaň

Součástí výzvy totiž je, aby lékaři odhodili oblečení a zapózovali tak, že svoje tělo zakrývají třeba jenom fonedoskopem. Petici už podepsaly téměř 2 tisíce lidí včetně samotných doktorů, kteří se s nedostatkem pomůcek potýkají.

"Umím šít rány, tak proč bych si teď měla šít roušky?" ptala se jedna z lékařek.

Německé úřady zatím mlčí, ale doktoři doufají, že se jejich akce setká s úspěchem a situace se obrátí v jejich prospěch.

Související články

Další články