Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Německý Rambo: Policisté dopadli muže, který odzbrojil strážníky a pět dní se schovával v lese

Německý Rambo: Policisté dopadli muže, který odzbrojil strážníky a pět dní se schovával v lese
Zdroj: Extra.cz
Dopadení zločince
Němečtí policisté si mohou oddechnout. Po pěti dnech totiž dopadli Yvese Rausche, který odzbrojil čtyři strážníky a se zbraněmi utekl do lesa. Od té doby po něm patraly stovky policistů, helikoptéry s termovizí i speciální jednotky. Zápletka, která přípomínala tu z filmu Rambo, naštěstí dopadla pro policisty výrazně líp, než ve slavném snímku.

I přesto, že po německém Rambovi pátraly stovky policistů, podařilo se Yvese Rausche dopadnout až díky udání dvou občanů. Ti ho podle agentury DPA spatřili poblíž hostince v městečku Oppenau a okamžitě to nahlásili policii. Strážníci pak do akce nasadili policejní psy, kteří muže vystopovali.

Rausche přistihli v houští, na klíně měl sekeru a kus papíru, podle místních médií prý dopis na rozloučenou. Rausch se ale nedal zatknout tak lehce a bránil se. Naštěstí zranil zatýkajícího policistu jen lehce, sám přitom přišel k menším zraněním.

Lidem se ulevilo

Obyvatelé v oblasti městečka Oppenau si tak mohli oddechnout. Kvůli pátrání bylo uzavřeno několik silnic a lidé se báli vycházet i z domů. „Jsem rád, že pro naše městečko skončila tato noční můra,” citovala DPA starostu bádensko-würrttemberské obce Uweho Gaisera.

Rausch byl na útěku od nedělního rána, kdy odzbrojil čtyři strážníky. Ti přijeli k chatě, do které se muž vloupal, na zavolání majitele budovy. Původně nic nenasvědčovalo tomu, že by Rausch vzdoroval. Naopak byl naprosto klidný a strážníkům odpovídal. Náhle však na policisty vytáhnul zbraň. Ti radši nic neriskovali a vzdali se.

Muž následně utekl do přilehlého lesa, kde se ho policii nedařilo vypátrat i přes rozsáhlou pátrací akci, které se účastnily stovky policistů, helikoptéry a speciální jednotka.

Související články

Další články