Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Německu hrozí série teroristických útoků. Mají být ve stylu pařížských atentátů

Německo je teď v pohotovosti kvůli hrozbě teroristických ú­toků.
Zdroj: Profimedia.cz
Německo je teď v mnohem větší pohotovosti. Podle německého deníku Bild mu hrozí teroristické útoky. Vše má být hodně podobné masakru v Paříži. Největší bezpečnostní riziko představují lidé, kteří se zapojili do bojů v Sýrii po boku Islámského státu.

„Německo je cílem džihádisticky motivovaného násilí, které se kdykoli může realizovat ve formě násilných činů proti státním a civilním zařízením, stejně jako proti státním zaměstnancům a běžnému obyvatelstvu,“ citoval Bild z analýzy.

Případné útoky v Německu by prý mohly mít podobný scénář jako listopadové atentáty v Paříži, při kterých zemřelo 130 lidí. Analýza mluví o sérii útoků s výbušninami a střelnými zbraněmi. Případně i s využitím sebevražedného atentátníka. Atentáty by mohly být rozděleny do několika dní a mířily by na různé cíle.

Za útoky by podle analýzy stáli spíše jednotlivci či malé skupinky. Jednalo by se hlavně o německé navrátilce ze Sýrie, kteří v bojích v Sýrii nabrali zkušenosti. Podle tajných služeb bojovalo v řadách IS zhruba 850 Němců, 300 z nich se vrátilo zpět do vlasti. Zhruba desítku těchto navrátilců poslaly německé soudy do vězení.

Související články

Další články