Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Německo vyřadilo Prahu z bezpečné zóny. Stejně už přemýšlí i Slováci a Belgičané

Oblastní nemocnice Příbram
Zdroj: Oblastní nemocnice Příbram
Cestování
Německo rozhodlo, že Praha není pro zemi nadále bezpečná. Hlavní město Česka bude zařazeno na seznam epidemiologicky rizikových oblastí. Po překročení hranic bude nutnost předkládat negativní test na koronavirus. V Belgii se Praha ocitla na červeném stupni a Slovensko zvažuje podobná opatření.

Jestliže se chystáte z Prahy do Německa, připravte si negativní test na koronavirus. Německo totiž rozhodlo o zařazení Prahy na seznam epidemiologicky rizikových oblastí. Informaci přinesla ČTK s odkazem na diplomatické zdroje.

Hranice se ovšem zavírat nebudou. Důležité bude mít negativní test na koronavirus, který nesmí být starší déle než 48 hodin. Ti, již přicestují do Německa z rizikových oblastní a nemají negativní test, musí nastoupit do karantény nebo podstoupit test po příjezdu do 72 hodin. Jestliže se koronavirus neprokáže, izolace může skončit.

Lidé cestující do Německa z rizikových oblastí mají prozatím nárok na test zdarma, odběry mohou podstoupit například na letištích, nádražích či dálničních odpočívadlech. Možnost bezplatného testování až do 15. září platí i pro navrátilce z nerizikových zemí.

Přidávají se další evropské státy

Stejně jako Němci začínají přemýšlet i Slováci a Belgičané zařadili hlavní město Česka do červené zóny. Pokud plánujete vycestovat z Prahy do Belgie, je nutné předložit test a "užít" si dva týdny v karanténě. Zbytek země je v oranžovém stupni. "Pro červenou zónu jsou 14denní karanténa a test povinné. Pro oranžovou jsou karanténa a test doporučené," informovalo ministerstvo zahraničí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy