Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Německo si chce zachránit ekonomiku: Od 15. června zruší varování před cestováním do 29 zemí včetně Česka

Německo si chce zachránit ekonomiku: Od 15. června zruší varování před cestováním do 29 zemí včetně Česka
Zdroj: unsplash.com
rozvolnění
Situace s koronavirem se podle německé vlády natolik zlepšila, že chce zrušit bezprecedentní varování před cestováním do téměř tří desítek zemí. Svým krokem, který by měl vstoupit v platnost od 15. června, chce Německo posílit ekonomickou situaci v Evropě. Zrušení se Německo dočká po téměř třech měsících.

Ekonomická situace některých zemí v Evropské unii je vážná, obzvlášť pak u těch, které jsou závislé na turismu. S příchodem koronavirové epidemie se totiž cestování na mnoha místech Evropy úplně zastavilo. Například taková Itálie upadla do hluboké krize, protože zahraniční návštěvníci představovali živobytí pro mnoho Italů. S tím chce Německo podle agentury DPA bojovat tím, že zruší varování před cestováním do 29 evropských zemí, včetně Česka.

Upozornění pro Španělsko zůstává

Zrušení se ale netýká například Španělska. To německý ministr zahraničí Heiko Maas zdůvodnil tím, že španělské úřady zavedly omezení pro zahraniční návštěvníky do 21. června. Podobně je na tom i Norsko.

Naopak odvolání varování se dočkají kromě Británie i tři země, které nejsou členy Evropské unie. Týká se to Švýcarska, Lichtenštejnska a Islandu.

Záleží na vývoji situace

Podle ministra Maase ale rozhodnutí není definitivní a může se ještě změnit, záležet bude především na vývoji situace v následujících dnech. V těch také budou probíhat diskuze mezi Německem a 29 evropskými zeměmi. "Nemohu v tuto chvíli poskytnout konkrétní radu pro vycestování do každé z těchto zemí," řekl Maas.

Pro to, aby mohla být varování zrušena, si Německo stanovilo horní limit padesát nakažených lidí na sto tisíc obyvatel v průběhu následujících sedmi dnů. Vše také záleží na tom, jestli dané země budou mít dostatečné množství antikoronavirových opatření. V opačném případě by Berlín podle Maase zavedl "ochranná opatření".

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy