Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Laura (30) a tři děti se dala k teroristům ISIS: Když ji to přestalo bavit, Němci ji přijali zpět…

návrat do vlasti
Německo v sobotu na letišti přivítalo třicetiletou ženu se třemi dětmi, která v minulosti vycestovala do Islámského státu za účelem připojení se k teroristické organizaci. Stává se první dospělou osobou, které pomohla s návratem německá vláda.

Na letiště v německém Frankfurtu nad Mohanem v sobotu večer přistálo letadlo, ze kterého vystoupila Laura H. z Hesenska a její tři děti. Třicetiletá žena se vrátila do vlasti ze severoiráckého města Irbíl, kde setrvávala v zajateckém táboře, informovala agentura DPA.

Němka na Blízký východ odcestovala v roce 2016 s manželem a tehdy dvěma dětmi. Podle časopisu Spiegel však její manžel, který byl Američan somálského původu, při bojích v Sýrii zahynul.

Západní státy dlouho odmítaly přijmout zpět své občany, kteří odcestovali kvůli tomu, aby se připojili k teroristickým organizacím. Do minulého týdne se do Německa vrátilo už deset lidí, kteří byli vyhoštěni z Turecka.

Generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které se zabývá závažnými trestnými činy včetně terorismu, oznámilo, že Laura H. čelí obvinění z členství v teroristické organizaci. Také je obviněna z porušení povinností při péči o dítě. Zatykač na ni ale vydán nebyl. Je tak první dospělou osobou, které Německo umožnilo beztrestný návrat z Islámského státu.

Související články

Další články