Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Německo chce skoncovat se sexuálními útoky v bazénech. Z imigrantů se stanou plavčíci!

Je tohle dobrý nápad?
Zdroj: profimedia.cz
Němci už mají dost sexuálních útoků v bazénech ze strany uprchlíků. A tak se rozhodli s tím skoncovat po svém. Plavčíky se tak stanou právě imigranti, kteří by mohli těmto útokům předejít. Podle některých je ale tahle myšlenka absolutně nereálná.

Němci chtějí udělat z imigrantů plavčíky. Myslí si, že jazykové znalosti i kulturní blízkost s případnými agresory by mohly předejít sexuálním útokům. „Nemáme dostatek zaměstnanců a byla by velká chyba nevyužít této příležitosti. Často dívky migranti obtěžují jen proto, že se na ně podívají. Takovým situacím by se dalo předejít, pokud by nově příchozí migranti pracovali jako plavčíci,“ myslí si prezident Asociace německých bazénů Peter Harzheim.

Myšlenkou je to, že by plavčíci imigranti vysvětlili ostatním uprchlíkům, co se smí a co ne. Když by jim to řekl někdo z jejich rodné země, tak by to lépe pochopili. „Lidé s jazykovými znalostmi mohou předejít nedorozuměním,“ myslí si mluvčí Levicové strany v Německu Demirel.

Během posledního roku došlo v německých a rakouských bazénech k mnoha sexuálním napadením. Znásilněny byly jak malé děti, tak i důchodci. Tak se není čemu divit, že už s tím někdo chce něco dělat.

V Rakousku i v Německu uprchlíci zneužili i malé chlapce, v jednom případě se imigrant vymlouval, že dlouho neměl sex. Napadeny byly i mladé dívky. V Rakousku zase uprchlík znásilnil babičku, která po incidentu zůstala v šoku.

Je ale otázkou, jestli takové opatření bude fungovat. Jsou vůbec uprchlíci schopni se přizpůsobit a „kopat“ za cizí zákony a jiný národ? Už teď je mnoho lidí na pochybách a této myšlence nevěří. Většina imigrantů totiž nemluví německy, nemají žádné znalosti o německé a evropské kultuře plavání a většina z nich ani neumí plavat. Tak tohle bude opravdu hodně těžký úkol.

Související články

Další články