Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Německá policie k útokům v Kolíně: Smáli se nám a říkali, že přišli na pozvání Angely Merkel

Německá policie k útokům v Kolíně: Smáli se nám a říkali, že přišli na pozvání Angely Merkel
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
Na povrch vyplula nová informace k silvestrovským útokům v Kolíně. Velkou část útočníků tvořili Syřané. Údajně se měli dokonce policii při zadržení vysmívat! S čím se ještě policie setkala?

Po silvestrovských útocích v Kolíně na Rýnem se podařilo zadržet sto podezřelých lidí.

Při zatýkání přišla policie s odhalením, že se jedná hlavně o občany syrské národnosti. Podezřelým nyní za sexuální obtěžování a krádeže hrozí vyhoštění ze země Nejen Kolín nad Rýnem se toho večera potýkal s násilnostmi. Útoky zaznamenal také Hamburk, Stuttgart, Salcburk a Curych.

Policistům se Syřané vysmívali přímo do obličeje s tím, že přece přicházejí na pozvání Angely Merkel.

Jeden ze strážců zákona se anonymně svěřil německému deníku Die Welt o celém průběhu útoků a zatýkání. Ostře se ohradil vůči ministrovi vnitra Thomasu de Maizière. Ten údajně na adresu policistů prohlásil, že nechali útočníky hodiny bez dozoru v klidu okrádat a osahávat bezbranné ženy K celému zásahu také dodal, že policie zadržela jen tři podezřelé.

To se ale ukázalo jako lež. Policii se podařilo zatknout stovky pachatelů a následně je důkladně prověřit. Spousta z nich skončila ve vazbě.

Dále se policista svěřuje, že Severoafričané mezi útočníky tvořili jen malou skupinku. Výtržnictví mají na svědomí především Syřané. Nezapomněl také dodat, že se Syřané snažili především o sexuální uspokojení sebe samých. Krádeže byly jen takovým doplňkem.

Policii se v současné chvíli přihlásilo 120 žen, které byly napadeny. Dvě z nich byly znásilněny. 50 trestních oznámení od žen má na stole Hamburk. Ve Stuttgartu bylo napadeno deset lidí.

"Musíme poslat jasné poselství těm, kdo nejsou ochotni dodržovat náš právní rámec," řekla kancléřka Angela Merkel s tím, že se jí události v Kolíně a v Hamburku osobně dotkly. Je také pro zpřísnění pravidel pro vyhoštění lidí, kteří se v Německu dopustí trestného činu.

Související články

Další články