Německo se chová jako blbec, který na Facebook dá výzvu, že pořádá mejdan století, a pak se diví, že dorazí spousta lidí, kteří se chtějí bavit. Ale protože se tomuto naivnímu blbečkovi mejdan vymkl z rukou, tak jde za sousedy a škemrá, ať jeho hosty ubytujete a nasytíte. Když to odmítnete, že to nejsou vaši hosté, tak se soused začne vztekat, že vám na jaře už nikdy více nepůjčí sekačku na trávu.

Němci si do své země pozvali tisíce lidí z válečných oblastí. Když tito lidé dorazili, tak jim Němci vzkázali, že je zase už tolik nechtějí a že by bylo dobré, kdyby se o ně postaraly země jako Polsko a Česko.

A země visegrádské čtyřky logicky namítají, že uprchlíky do Evropy na štědrý sociální systém nelákaly, takže nechápou, proč by jim měly nyní suplovat sny o Německu nějakou ubytovnou na českém sídlišti.

Tohle se zase nelíbí Němcům, kteří už přestali předstírat, že hledají dialog a shodu. Němci hledají hlavně někoho, na koho hodí svůj problém. Německý ministr vnitra Thomas de Maiziér se nechal slyšet, že kdo Německu nechce pomoci a uprchlíky si nevezme, přijde o eurodotace. Pane ministře, tohle není dialog, to je vydírání.

Na německé selhání už ostře upozornil také ministr vnitra Milan Chovanec. „Aktuálně největším problémem řešení migrace je nekonzistentní politika Německa. Ani ukazování svalů sousedům přes hranice to nezakryje,“ napsal naštvaný Chovanec na Twitter.

Jedno je jisté, Evropa se hádá. A její ekonomičtí konkurenti se tomu musí smát.