Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Němci mají jasný plán: Potřebujeme dalších 10 milionů imigrantů!

Zdroj: eXtra.cz a TN.cz
Německo
Německo vymírá a bez imigrantů nebude mít u našich západních sousedů kdo pracovat. Podle nové studie by nepomohl ani odchod do důchodu v sedmdesáti nebo růst porodnosti. Aby se pracovní trh nezhroutil, musí přijít 260 tisíc přistěhovalců ročně během následujících 40 let.

Německo potřebuje, aby v následujících 40 letech přišlo přes 10 milionů přistěhovalců. Za rok to má být 260 tisíc lidí. Vyplývá to ze studie, kterou zveřejnil německý server Spiegel.

Bez tohoto množství imigrantů se sesype pracovní trh, i kdyby se v zemi zvýšila porodnost. Studie stojí na výzkumu institutu IAB, zabývajícím se pracovním trhem, a vysoké školy Coburg.

Celkové číslo se ještě dělí na mimoevropské imigranty, jichž má být 146 tisíc, a ty z Evropské unie. Těch by Německo potřebovalo 114 tisíc ročně. Studie zároveň předpokládá, že Evropané se do Německa díky vyrovnávání životní úrovně napříč státy EU nepohrnou.

Je v ní zahrnuta i obava, že mimoevropští přistěhovalci nebudou dostatečně kvalifikovaní, takže se je nepodaří zaměstnat. Často totiž nevládnou němčinou a mají odpor k místní kultuře.

Související články

Další články