Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Němci cupují Babiše: Způsobil tsunami koronaviru v Česku a zalepuje to dortíčky

Němci cupují Babiše: Způsobil tsunami koronaviru v Česku a zalepuje to dortíčky
Zdroj: Showpix.cz
Koronavirus
Ve východní Evropě se nákaza koronavirem šíří rychlostí exploze, obzvláště vážná je situace v České republice, jejíž premiér Andrej Babiš ale projevil jen malý smysl pro cit. V článku o tom, jak se vymstila bezstarostná koronavirová politika, to napsal magazín Der Spiegel.

Nejvyšší nárůst případů v Evropě, nejvíce mrtvých na 100.000 obyvatel, zdravotní systém na svých limitech, uzavřené obchody, píše o Česku Der Spiegel. "A právě v této situaci český premiér a miliardář Andrej Babiš před několika dny zveřejnil na facebooku fotku dortíku se šlehačkou s cukrovou mrkvičkou navrchu," uvedl magazín, podle kterého příspěvek ministerského předsedy mnohé Čechy zaskočil a šokoval.

"Nebyla to jediná Babišova chyba během koronavirové krize. Se svým převážně bezstarostným a z politických základů uvolněným přístupem ke koronaviru český premiér v uplynulých týdnech výrazně přispěl k tomu, že desetimilionová země nyní prožívá skutečnou vlnu koronavirové tsunami," napsal magazín. "Ještě na konci srpna Babiš (66) tvrdil, že koronavirus zeslábl, a hrdě oznamoval, že veřejný život v Česku je mnohem svobodnější než v jiných zemích," uvedl list.

Mrkvový cupcake 😍

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne Pondělí 19. října 2020

Káže vodu a pije víno

Der Spiegel připomenul, že tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nařídil rozšířené nošení roušek, což ale Babiš odmítl, načež čísla explodovala. "Od té doby se Babiš již vícekrát veřejně omluvil za podcenění koronavirové krize, před týdnem ve čtvrtek na tiskové konferenci to udělal dokonce pětkrát. Pokaždé to ale znělo řečnicky. Pro své odstoupení nevidí Babiš žádný důvod," napsal magazín.

Časopis rovněž připomenul Adamova nástupce Romana Prymulu, kterého novináři přistihli vycházet bez roušky z restaurace v době, kdy již měly být z vládního nařízení uzavřené. Babiš následně napsal na facebooku, že ho to šokovalo a že politici nesmí kázat vodu a pít víno. "Což ale sám Babiš praktikuje. V srpnu se s rodinou rekreoval na Krétě, ačkoli Čechy předtím vyzval, aby dovolenou trávili jen v Česku. Miliardářovo zdůvodnění: zájezd objednal ještě před koronavirem, hotel měl již zaplacen," dodal Der Spiegel.

Související články

Další články