Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Němci chtějí zakázat silvestrovské ohňostroje, prý by mohly uprchlíkům připomínat válku

Ohňostroje by mohly uprchlíkům připomenout válku.
Zdroj: archiv
Část politiků v Německu chce omezit ohňostroje na oslavu nového roku. Po teroristických útocích v Paříži by mohla pyrotechnika vyvolat paniku a také by rachejtle mohly uprchlíkům připomenout válku.

„Mnoho lidí v Německu má obavy kvůli latentní teroristické hrozbě a mimořádně hlasité silvestrovské petardy by je mohly vyděsit. Lidé totiž nebudou vědět, co je to za děsivé výbuchy,“ řekl poslanec za Zelené Hans-Christian Ströbele. Podle něj by měl být zakázán prodej pyrotechniky a města by měla zvážit omezení silvestrovských ohňostrojů.

Ohňostroje by se měly omezit zejména kvůli uprchlíkům, kteří žijí v německých městech. Hlasité exploze prý můžou běžencům připomenout trauma, kterým si prošli během války ve své vlasti.

Podle primátora německé metropole Michaela Müllera se ale v Berlíně zatím žádné omezení oslav neplánuje a tradiční ohňostroj u Braniborské brány se uskuteční. Naopak by uprchlíci měli vyjít do ulic a také slavit. Silvestrovská zkušenost by totiž mohla pomoci i k jejich integraci do německé společnosti. Takže názory politiků na oslavy nového roku jsou různé.

Související články

Další články