Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Nemáte rádi dějepis? Těchto 10 fotek vám připomene minulost, ale nudit se nebudete

Zajímavé fotky z minulosti…
Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
Pojďte se nyní podívat na deset unikátních fotek, které vás rozhodně nebudou nudit. Možná na vás budou některé fotky působit děsivým dojmem, ale to jen proto, že jsou černobílé, staré a tenkrát byla jiná doba. Jedna z fotek vypadá naprosto obyčejně, jenomže... Je to jenom pán, co sedí před nějakým krámkem, že ano. Jenže se píše rok 1864 a tohle je kamenný obchod s otroky.

Skoro nikoho nebaví koukat na fotky, i když se všichni tváříme, že prohlížení fotoalb je ta nejzajímavější věc na světě. Jenže často nemáme ponětí, kdo jsou ti lidé a hlavně proč bychom tomu měli věnovat pozornost.

Jsou ale fotky, které by nikdy zapadnout neměly. Buď se k nim váže nějaká silná historická událost, nebo jejich hodnota stoupne teprve časem. Černobílá historie zachycená na fotoaparát často změní povědomí lidí o jasně dané události.

Tyrani jsou ukazováni jako bezmocné oběti nemocí či obyčejní veselí lidé, jediný snímek pořízený u obchodu s otroky dokáže vypovědět o této hrůze daleko více než sledování seriálu Kořeny.

Dějepis prostě není vždycky suchá nuda plná dat a otázek, kdo s kým, kde a proti komu. Akorát že tyhle obrázky ve svých učebnicích asi nenajdete.

Související články

Další články