Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nely Slovákové se nebojíme. Za testy si stojíme, říká univerzita k rouškám

Nely Slovákové se nebojíme. Za testy si stojíme, říká univerzita k rouškám
Zdroj: Nela Slováková archiv
+ Dalších 23 fotografií
Neliny roušky
Brněnská podnikatelka si stále stojí za svým a tvrdí, že roušky, které vypustila na trh, splňují vše potřebné k ochraně před viry. Jenže výsledky testů Technické univerzity v Liberci ukazují něco jiného. Nela Slováková (30) se rozhodla bránit a vyráží do útoku. Chce do Liberce vyslat své právníky. Univerzita se však Slovákové nebojí a za svým tvrzením si pevně stojí.

Zatímco koronavirová krize postupně upadá, situace kolem Nely Slovákové a jejích roušek se pěkně vyostřuje. Když pandemie koronaviru vypukla, Nela se chytila příležitosti a začala lidem prodávat roušky, u kterých tvrdila, že mají ochranný efekt a nositele budou za pomoci aktivního stříbra chránit před nákazou koronavirem.

Jenže spadla klec a díky výsledkům testů z Technické univerzity Liberce se ukázalo, že Neliny roušky jsou asi tak stejně účinné jako staré tričko Na a co na to brněnská podnikatelka?

Půjde do boje s právníky

Jak se dalo předpokládat, Nela se brání, co to jde, a jakékoliv pochybení ze své strany odmítá. Výsledkům testů z Technické univerzity v Liberci zřejmě moc velkou hodnotu nepřidává a zkrátka s nimi nesouhlasí. "Opět vás tímto žádám, prosím, počkejte si na všechny certifikáty a licence, které pro vás připravujeme. Připravujeme je až teď, protože doteď jsem tyto podklady měla pouze od výrobce roušek, kterého ale nechci vystavovat veřejnému lynči, proto jsem jej doteď nezveřejnila a rozhodla jsem se si certifikáty udělat rovnou na sebe. Nemám nejmenší důvod nebýt v klidu nebo klidně a pokojně nepokračovat ve svém báječném životě," uklidňovala Nela situaci.

Ovšem Nela se již dříve prokazovala falešným certifikátem, a tak všichni bedlivě čekají, co vytasí tentokrát. Již nyní se podnikatelskou činností Slovákové zabývá jak Policie České republiky, tak i Česká obchodní inspekce

Krom bránění se s certifikáty se Nela rozhodla, že zakročí i proti výrokům Technické univerzity v Liberci. Proti univerzitě plánuje vytáhnout do boje se svými právníky. "Roušky a vše kolem vyšetřuje Policie České republiky a Česká obchodní inspekce, není to nic, co by nebyla pravda. Bohužel opět budu muset využít právní pomoci ke kontaktování univerzity v Liberci, aby vyjasnila své vyjádření, které je krajně zavádějící," doplnila Slováková.

Univerzita se Nely nebojí

Liberecká univerzita, u které si redakce eXtra.cz nechala otestovat roušky, se Nely ani právníků nebojí. "Určitě se právníků neobáváme. Zatím nepřišla žádná oficiální výzva od právníků ani od nikoho, kdo zastupuje paní Nelu Slovákovou. Budeme reagovat, až to přijde," řekl pro eXtra.cz tiskový mluvčí Technické univerzity v Liberci Mgr. Radek Pirkl.

"Přiznám se, že ten případ znám jenom z médií. Nikdo z nás s paní Slovákovou nemluvil a testování jsme vyřizovali na žádost redakce eXtra.cz. Udělali jsme nějaký rozbor pro redakci a za tím si stojíme. Výsledky jsou dány, na což máme i protokol. Dnes jsem s laborantkou, která měření prováděla, mluvil a ta si za výsledky stojí," uvedl Pirkl.

Do boje s Nelou se univerzita rozhodně nežene. Není k tomu totiž žádný důvod. "Nebude důvod se bránit. Udělali jsme laboratorní rozbor a ta čísla mluví jasně. Je právem každého si udělat ty testy jinde a když by ta čísla vyšla jiná, byl by to spíš vědecký problém. My si stojíme za tím, že je to objektivně změřeno a že se to nedá naměřit jinak, takže není o čem diskutovat," dodal na závěr Mgr. Pirkl.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy