Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Nely Slovákové se nebojíme! Testy hovoří jasně, roušky nefungují, říká mluvčí laboratoře

Nely Slovákové se nebojíme! Testy hovoří jasně, roušky nefungují, říká mluvčí laboratoře
Zdroj: Nela Slováková archiv
+ Dalších 16 fotografií
byznys s rouškami
Brněnská podnikatelka Nela Slováková (30) začala během pandemie koronaviru v Česku nabízet roušky na svém e-shopu s tím, že chce lidem pomoct v tak nelehké situaci a její roušky jsou kvalitní a velmi účinné. Redakce eXtra.cz u reality show hvězdičky roušky zakoupila a nechala otestovat na Technické univerzitě v Liberci, kde se ukázalo, že roušky Slovákové jsou stejně účinné jako hadr nebo bavlněné tričko. Slováková však výsledky testů napadá. Liberecká univerzita si ale za výsledky analýzy stojí a odmítá, že by byly testy jakkoliv zmanipulované.

Nela Slováková (30) se v polovině března rozhodla, že dle svých slov pomůže české veřejnosti s nedostatkem roušek během koronavirové krize, a začala je tedy prodávat na svém e-shopu s tím, že se jedná o roušky s aktivním stříbrem, které jsou rozhodně účinnější než obyčejné bavlněné.

"Pokud si nějaké trdlo myslí, že ušitá rouška doma na stroji zachrání nebo pomůže, tak nepomůže. Ani trošku. Rouška ušitá z domácího trička vám bude k ničemu," mluvila k stovkám tisíců sledujících na Instagramu během nouzové stavu.

Redakce eXtra.cz u podnikatelky roušky koupila a nechala je podrobit analýze na Technické univerzitě v Liberci. Výsledky testů prokázaly, že rouškou Nely Slovákové projdou jak viry, tak bakterie a je stejně účinná jako kus hadru nebo bavlněná rouška.

Liberecká univerzita vydala oficiální protokol, který je ZDE k nahlédnutí

Slováková je ovšem přesvědčena, že výsledky jsou zmanipulované a nejsou správné. "Přijde nám absurdní, že Technickou univerzitu v Liberci, která v čase koronakrize jako jedna z prvních začala velmi rychle řešit akutní nedostatek roušek ve svém kraji a pak i v ČR, za což se jejím vědcům nedávno dostalo ocenění od Fóra dárců i od hejtmana Libereckého kraje a také ocenění v podobě připomínkové expozice ‚Děkujeme českým technikům‘ ve foyer Národního technického muzea, se nyní někdo snaží popotahovat v médiích právě v souvislosti s rouškami. Za výsledky měření si stojíme, objednanou zakázku jsme vypracovali podle všech náležitostí," řekl eXtra.cz mluvčí liberecké fakulty Radek Pirkl.

Za výsledky analýzy si stojíme, nic se nezměnilo!

Redakce eXtra.cz znovu kontaktovala Technickou univerzitu v Liberci, která trvá na svém. "Samozřejmě, za výsledky testů si stále stojíme. Na tom se nic nezměnilo a není ani důvod," zopakoval mluvčí Technické univerzity v Liberci Radek Pirkl redaktorce s tím, že vlastně netuší, co chce Slováková napadat.

Královna platformy 18+ Kafuu: Plním zvláštní touhy fanoušků, chtěli po mně i to, abych škrundala, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy