Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nelu Slovákovou vyšetřuje kriminálka: Došlápli si na ni kvůli podnikání s rouškami

Nelu Slovákovou vyšetřuje kriminálka: Došlápli si na ni kvůli podnikání s rouškami
Zdroj: archiv
+ Dalších 23 fotografií
byznys s rouškami
Podnikatelka s plavkami a rouškami Nela Slováková (30) se momentálně nachází v pořádných problémech. Během koronavirové krize začala prodávat roušky, které měly být dle jejích slov s aktivním stříbrem. Analýza provedená na Technické univerzitě v Liberci odhalila, že v roušce stříbro v jakési formě je, ale bohužel její funkčnost je stejná jako u kusu hadru nebo utěrky. Podle informací, které má redakce k dispozici, se podnikáním Slovákové začali zabývat kriminalisté.

Nela Slováková (30) rozjela svůj byznys s rouškami během pandemie koronaviru Potenciálním zákazníkům na sociálních sítích tvrdila, že prodává roušky s aktivním stříbrem a snažila se je varovat před obchodníky, kteří se budou snažit zneužít jejich důvěřivosti.

„Jedna důležitá věc. Prosím vás, nenaleťte nikomu, kdo se vám bude snažit prodat obyčejnou textilní roušku. Protože klasická textilní rouška je vám úplně k ničemu,“ hlásala na Instagramu podnikatelka z Brna.

Testy provedené na Technické univerzitě v Liberci ovšem prokázaly, že roušky Nely Slovákové lidi neochrání před viry ani bakteriemi. "Podle výsledků je patrné, že ani kontrolní, ani látka s aktivním stříbrem nevykazovala rozdíl, a tudíž nebyla prokázána její antibakteriálnost. Z tohoto lze usuzovat, že textilie s aktivním stříbrem neobsahovala žádné částice stříbra nebo tyto částice nebyly pevně vázány na textilii a již se v aktivní vrstvě nevyskytovaly.“

Hvězdička reality show si i po předložení oficiálního protokolu, který najdete ZDE, stojí za svým. „Nezajímají mě žádné smyšlené články a lži, které někdo píše s jasným cílem. A nezapomeňte, že cokoliv se píše v bulváru neznačí pravdu. Bulvár může všechno a já jsem toho krásným příkladem. Pravda je jediná a to ta, že v rouškách od počátku bylo a je stříbro,“ uveřejnila jediné vyjádření na sociálních sítích.

Komentář právníka

Právník to ovšem vidí jinak. „V každém případě tam vidím znaky klamavé reklamy, což znamená, že lidé, kteří té reklamě uvěřili, tak se na základě výsledků testů mohou cítit poškozeni. Záleží na nich, ale mohou požadovat po prodejci, čili po Nele Slovákové, náhradu škody a to tedy znamená vrácení peněz. Co se týče trestného činu podvodu, tak je to na hraně té skutkové podstaty trestného činu. Je to skutečně na hraně, já bych neřekl, že je to jednoznačně trestný čin, ale mohlo by to tak být posouzeno, jako trestný čin podvodu,“ řekl redakci eXtra.cz JUDr. Jan Černý.

Podle informací, které má redakce eXtra.cz k dispozici, se podnikáním Nely Slovákové začínají zabývat kriminalisté. Technická univerzita Liberec byla kriminalisty požádána o předložení oficiálního protokolu.

Kdo koho uvedl v omyl?

Zatím nezodpovězenou otázkou zůstává, kdo koho uvedl v omyl. Klamala snad Nela Slováková své zákazníky vědomě? Nebo se snad podnikatelka a hvězdička reality show stala sama obětí podvodu? Nela se několikrát a opakovaně na sociálních sítích dušovala, že její roušky skutečně proti mikroorganismům fungují. V tomto případě je ale jasné, že koncový zákazník byl uveden v omyl na základně klamavé reklamy na Instagramu Nely Slovákové. Kdo tedy v tomto případě ponese vinu a zodpovědnost?

SLEDUJTE WEB EXTRA.CZ, JIŽ BRZY PŘINESEME DALŠÍ PODROBNOSTI.

JAKÉ MÁTE ZKUŠENOSTI S PODNIKÁNÍM NELY SLOVÁKOVÉ? OZVĚTE SE NÁM NA ADRESU REDAKCE@EXTRA.CZ.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy