Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Nelo Slováková, uč se od Veroniky Kopřivové: Stejné množství dezinfekce prodává téměř o půlku levněji

Nelo Slováková, uč se od Veroniky Kopřivové: Stejné množství dezinfekce prodává téměř o půlku levněji
Zdroj: archiv
+ Dalších 28 fotografií
byznys
GLOSA: Na brněnskou podnikatelku Nelu Slovákovou přesně platí pořekadlo, že kdo chce moc, nemá nic. Před několika týdny byla většina Čechů vyděšena kvůli koronaviru a všichni bojovali s nedostatkem dezinfekčních gelů a roušek. V tuto pro všechny těžkou chvíli se jako dar z nebes objevila bývalá účastnice Hotelu Paradise, která začala nabízet dezinfekční gely 30 ml za 204 korun. Problémem bylo, že nikdo z nakupujících svůj gel nedostal. Modelka Veronika Kopřivová (29) nyní začala na svém e-shopu prodávat také gely, ovšem za 30 ml chce prakticky o polovinu méně než Nela.

Je Nela Slováková hamižná?

Nela Slováková (30) v počátcích pandemie v Česku přišla s tím, že chce pomoct lidem, kteří nemají dostatek dezinfekčních gelů a roušek. „S ohledem na to, co se ve světě děje, a mně to není lhostejné, jsem se pokusila o nemožné a vyšlo to. Do Maroka jsem jela nafotit kampaň. Díky návštěvě fabriky a laboratoře, kde vyvíjí produkty v bio a eko kvalitě, jsem se dostala k něčemu, čím bych chtěla pomoci minimálně mojí a sousedské slovenské krajině,“ vyjádřila se Nela na sociálních sítích s tím, že do svého e-shopu přidává možnost nákupu dezinfekce na ruce.

Problém nastal ve chvíli, kdy se na Nelu začaly hrnout objednávky jedna za druhou. Několikrát se lidem omlouvala, že jim spadl web a potýkají se s dalšími problémy. V nabídce bylo několik lahviček různého množství dezinfekčních gelů, přičemž za 30 ml chtěla 204 korun.

O pár dní přišla Slováková s vysvětlením, že se gely zasekly na celnici. Výsledkem bohužel bylo, že nikdo z lidí, kteří si gely zakoupili, je nedostal. O několik dní poté ve chvíli, kdy bylo evidentní, že gely zákazníci neuvidí, Nela přišla s omluvou.

Veronice Kopřivové všechno klape

Postupem času i další známé osobnosti zařadily do svého sortimentu nedostatkové zboží. Mezi takovými je i modelka Veronika Kopřivová, která začala šít roušky, ale v mnohem menším množství než Nela, aby se skutečně dostalo na všechny, kteří si roušky objednali.

Nyní dala do prodeje i dezinfekční gely. Veronika na rozdíl od Nely všechny své sledující ujistila, že mají na skladě dostatek gelů a vše řádně zdokumentovala. Modelka nabízí 30 ml dezinfekčního gelu za 120 korun.

"Omlouvám se za cenu dezinfekčních gelů. Pro někoho to může být příliš, ale je nutné vzít v potaz, že poptávka je nyní vysoká a k tomu přímo úměrně stoupla i cena," dodala na sociálních sítích.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy