Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Nelly Sofie Gottová slaví 14: Dcera Karla Gotta skvěle tančí a je podobná mámě Ivaně

Z Gottových dcer rostou velmi půvabné slečny
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 7 fotografií
NAROZENINY

Nelly Sofie Gottová slaví čtrnácté narozeniny. Dcera legendárního mistra Karla Gotta dospívá a on už na její cestu životem může dohlížet jen z nebe. Podle portálu kafe.cz litoval toho, že své dvě dcery neměl už dříve. Přesto na ně může být pořádně hrdý. Nelly Sofie se věnuje tanci a je čím dál více podobná své mámě Ivaně.

Nelly Sofie Gottová je nejmladší dcerou věčného slavíka Karla Gotta a jeho manželky Ivany. Dcerku přivedli na svět krátce po svatbě, kterou si pár užil v Las Vegas. To už byla na světě i jejich starší dcera Charlotte Ella.

Jak Nelly Sofie Gottová dostala své jméno?

Obě dívky zdobí docela netypická jména. Jak na ně Gottovi přišli, to odhalila autobiografie Má kniha za štěstím. „Hlavně aby naše dcera měla v budoucnu na vybranou ze dvou jmen, která by byla srozumitelná i v zahraničí. Charlotte Ella Gottová. Líbila se nám zdvojená tt a ll. Charlotte jako Karla po mně a Ella po mé jazzové bohyni Elle Fitzgerald,“ vysvětloval ve své knize Gott.

Nelly se narodila v roce 2008. „S vybíráním jména pro druhé děvčátko to bylo trochu složitější, protože teď muselo být znělé nejen k příjmení Gottová, ale mělo pěkně ladit i se jménem Charlotte Elly. Nakonec jsme se shodli na Nelly, zdvojené ll, a Sofie podle úchvatné Sophie Loren, což je náš společný herecký idol s Ivanou,“ citoval mistra portál eXtra.cz.

Nelly Sofie Gottová jde ve stopách Karla Gotta

Nelly Sofie jde v uměleckých šlépějích svého otce, jen si vybrala trošku jiný směr. Skvěle totiž tančí, což ukázala i na několika tátových koncertech. Stejně jako její sestra i Nelly se objevila v muzikálu Antoinetta. Obě se ukázaly po boku svého otce také v pohádce Když draka bolí hlava.

Mladá tanečnice Nelly Sofie má celou kariéru před sebou, oba rodiče na ni jsou náležitě hrdí. Ivana Gottová ji provází životem, Karel nad ní zase drží ochrannou ruku v nebi.

Pravdou je, že Gott měl obě dcery docela pozdě. „Neměl jsem tak dlouho čekat. Přál bych si je obě vidět vyrůstat, přivést je k oltáři,“ citoval Gotta portál kafe.cz. Tuto větu poslední měsíce před smrtí říkával Gott prý velmi často. Nakonec ho porazila leukémie, které v roce 2019 podlehl.


Související články

Další články