Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Nelíbí se vám můj Žito? Tak jste občané druhé kategorie, vzkazuje režisér Zelenka

Zdroj: profimedia.cz, ČT
+ Dalších 7 fotografií
Nezvládá kritiku
Většina veřejnosti se shoduje, že pohádka Kouzelník Žito je jeden velký průšvih. A průšvihem jsou také reakce na kritiku. Pohádku prý kritizují lidé ze čtvrté cenové kategorie. Alespoň se tak vyjádřil uražený režisér Zdeněk Zelenka (64).

Co je horší než nepovedená pohádka? Uražené ego.

Diváckou kritiku už nezvládl herec Denis Šafařík. Diváci mu vyčetli, že takhle nevypadá Žito, ale že spíše hraje mladého Stropnického. Šafařík na kritiku reagoval rychle, ale ještě se držel v nějakých mezích.

To režisér pohádkového díla Zdeněk Zelenka se opravdu naštval. „Myslím si, že lidé, kteří něco takového píšou vůbec nerozumí oboru, nevědí, jak herecký výtvor vzniká. Jsou to lidi, jak já říkám, ze čtvrté cenové kategorie. Tam univerzitní profesoři nepíšou, většinou jsou to bezcharakterní nuly, které mají jediný cíl: ublížit. Kolikpak těch lidí se takhle vyjádří? Asi tak pět set, to nejde ani srovnat s tou sledovaností,“ uvedl v rozhovoru pro Blesk.

Zelenka asi nepochopil, že diváci mají na kritiku právo. Přeci jen je Česká televize tak nějak jejich. Pokud pohádku Kouzelník Žito režíroval jen pro univerzitní profesory, měl to předem deklarovat.

Související články

Další články