Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Nelehká situace: 300kilového muže vyprostil z domu jeřáb, musel do nemocnice

Zdroj: profimedia.cz
Obezita
Muže vážícího 300 kilogramů vyprostil z jeho vlastního domu na jihu Francie speciální tým. Alain Panabière, kterému je 53 let, žil již několik let přímo na podlaze domu a neprojde dveřmi. Celá operace pro něj byla životu nebezpečná, ovšem nevyhnutelná, píše AFP.

Obézního muže nebylo možné z domu dostat po schodišti, okno směrem do ulice a část stěny byly proto vybourány a před otvor byl přistaven přepravní kontejner zavěšený na jeřábu. Záchranáři muže přemístili na pružnou podložku a na ní ho přesunuli do připraveného kontejneru, jeřáb ho pak spustil do připravené sanitky. Na převozu se podílelo 50 lidí, včetně policistů, hasičů a zdravotníků. Přemístění ztížily úzké uličky v centru historického města poblíž hranice se Španělskem, samotný dům musel být předtím vyztužen.

O převoz požádal advokát

Alaina Panabièra nejprve převezli do nemocnice ve městě Montpellier, kde zjistí jeho celkový zdravotní stav, po několika týdnech bude převezen do rehabilitačního centra. „Pokud začnete hýbat osobou, která se dva roky až pět let nehýbala, existuje riziko trombózy. Reaktivujete kardiovaskulární systém, který byl dlouho bez aktivity,“ uvedl lékař zasahující u převozu, píše AFP.

Muž zůstal bez pohybu přibližně před rokem, když si pravděpodobně zlomil nohu, jeho zdravotní stav se postupně zhoršoval. Od nehody ho krmil jeho bratr, v rodině panovaly neshody ohledně dalšího postupu. O zásah požádal dopisem ministra vnitra Panabièrův advokát Jean Codognès. O několik dní později podal Alain Panabière a Národní liga proti obezitě stížnost pro „neposkytnutí pomoci osobě v nebezpečí,“ píše AFP.

Související články

Další články