Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Nelegální techno na soukromé louce jelo od pátku. Policie rozdala letáčky, do akce nešla

Jak rozehnat tančící dav?
Nelegální techno je problém a policie to moc dobře ví. Na louce u dálnice D11 u obce Oseček se od pátku koná nelegální akce. Ale policie postupuje velmi opatrně. K silovému zásahu nakonec nebyl důvod. V neděli se technaři začali rozcházet a pomalu zamířili domů.

U Osečku na Nymbursku to vřelo už od pátku. Policie postupovala velmi opatrně. Technaři jsou pod vlivem drog a alkoholu, a tak nelegálně zabranou louku odmítají opustit.

Policie hrozila, že použije donucovací prostředky, ale postupovala velmi opatrně. Vedení policie nemá zájem, aby muži zákona pak byli peskováni různými neziskovkami, že postupovali moc agresivně a tvrdě.

Policie proto pomocí letáčků a megafonů několikrát vyzvala účastníky, aby místo opustili. Tančící lidé toto nařízení nejprve ignorovali.

Na nelegální akci dorazili také lidé z Francie, Rakouska či Německa. Policie proto postupovala jemně, aby z případného tvrdého zásahu nebyl mezinárodní problém.

"Bylo nám oznámeno, že se na louce koná nepovolená akce. O chystané akci nevěděl majitel ani vedení obce. Nyní je celý perimetr kolem akce uzavřen, další lidé se už dovnitř žádnou přístupovou cestou nedostanou,“ uvedla v sobotu pro idnes.cz policejní mluvčí Michaela Richterová.

V neděli dopoledne několik stovek lidí odjelo. Po obědě to vypadalo, že akce definitivně končí.

Mohlo by vás zajímat

Další články