Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Nele Slovákové se hroutí byznys. Lidé zuří: Nakoupili jsme za tisíce, roušky nikde, vrať peníze

Nele Slovákové se hroutí byznys. Lidé zuří: Nakoupili jsme za tisíce, roušky nikde, vrať peníze
Zdroj: archiv
+ Dalších 14 fotografií
koronavirus
Brněnská podnikatelka Nela Slováková (30) chtěla využít nepříznivé situace v Česku kolem nedostatku dezinfekčních gelů a roušek a začala na svém e-shopu prodávat zboží s tím, aby pomohla lidem. Místo uznání a díků se jí dostalo opovržení a nařčení z hyenismu. Nela totiž nejdříve spustila prodej dezinfekčních gelů, kdy 100 ml stálo 534 korun. Bohužel problémy se začaly kupit. Mnoha nakupujícím stále ještě nedorazily roušky. Další se dožadují vrácení svých peněz, ale ani to se nedaří....

Česká republika se potýká s akutním nedostatkem roušek a dezinfekčních gelů, které chybí řadovým občanům, ale hlavně lidem ve zdravotnictví. Češi na tuto situaci okamžitě reagovali tím, že začali šít roušky a rozdávat je potřebným zadarmo.

Nela Slováková (30) se ale rozhodla, že chybějící sortiment zahrne do své nabídky produktů na e-shopu a pomůže tak lidem ze svízelné situace. "S ohledem na to, co se ve světě děje, a mně to není lhostejné, jsem se pokusila o nemožné a vyšlo to. Do Maroka jsem jela nafotit kampaň. Díky návštěvě fabriky a laboratoře, kde vyvíjí produkty v bio a eko kvalitě, jsem se dostala k něčemu, čím bych chtěla pomoci minimálně mojí a sousedské slovenské krajině,“ vyjádřila se Nela na sociálních sítích.

Přemrštěná cena dezinfekčních gelů

Brněnská podnikatelka Nela ale vzápětí nejenom své fanoušky pořádně namíchla. Jako první totiž uvedla do prodeje dezinfekční gel, kdy 100 ml prodávala za 534 korun, přičemž na internetu mohli lidé najít gely o polovinu levnější.

„No, já včera prohlížela ten její e-shop právě kvůli té nesmyslně předražené dezinfekci. Mimochodem, tohle balení rozdávala při svých promo akcích VZP zdarma. Ovšem nebyly na lahvičce infantilní nápisy,“ píše jedna z rozhořčených komentujících.

Ještě v tuto chvíli se lidé Nely zastávali s tím, že každé zboží má svoje kupce a nikdo je přece nenutí si kupovat produkty právě od Nely. Jenomže postupem času se začal Nele byznys hroutit.

Lidé chtějí roušky nebo vrátit peníze

Nela si myslela, že situaci má pod kontrolou, ale skutečnost je bohužel jiná. Desítky, ne-li stovky nespokojených zákaznic si nakoupily roušky za tisíce, ale zboží jim v mnoha případech stále ještě nedorazilo domů. Začaly se tak vehementně dožadovat navrácení svých peněz.

"Dobrý den, babička ji žádala o navrácení peněz. Já jsem jí sehnala jiné hned, co to šlo. Každopádně stále bez odpovědi. Neodpovídá ani mně. Babička do toho dala polovinu důchodu (4900 korun). Dnes s ní jdu na policii, protože tohle přece nejde," zní jeden ze zoufalých komentářů. Na další nespokojené zprávy od lidí se můžete podívat v galerii. Jak si s tímhle problémem Nela poradí?

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy