Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nela Slováková usvědčena ze lži, ale tasí ňadra: Moje roušky jsou účinné jako respirátory FFP3

+ Dalších 23 fotografií
Brněnská podnikatelka Nela Slováková (30) se v současné době potýká s velkými problémy kvůli jejímu byznysu s rouškami. Obchodnice s plavkami a rouškami tvrdila, že chce pomoci Čechům během pandemie koronaviru a několikrát se prostřednictvím sociálních sítích nechala slyšet, že její roušky jsou s aktivním stříbrem a dokonce jsou stejně účinné jako respirátory FFP3. Redakce eXtra.cz nechala udělat analýzu roušek Slovákové, ze které jasně vyplývá, že roušky odhodlané podnikatelky nesplňují nic z toho, co potenciálním spotřebitelům naslibovala. Nela Slováková si za svými tvrzeními sice stojí, ale přesedlala na pevnější půdu a raději zase ukazuje svá kyprá ňadra.

Nela Slováková chtěla dle svých slov v dobré víře pomoci Čechům, kteří se na začátku koronavirové krize potýkali s nedostatkem roušek a dezinfekčních gelů. Podnikatelka s plavkami slibovala hory doly a lidem na sociálních sítích tvrdila, že nedostatkové zboží nakupuje po tisících.

Výsledkem ovšem bylo, že dezinfekční gely nikdy nikdo neviděl a v avizovaných rouškách se aktivní stříbro nenašlo. "Podle výsledků je patrné, že ani kontrolní, ani látka s aktivním stříbrem nevykazovala rozdíl, a tudíž nebyla prokázána její antibakteriálnost. Z tohoto lze usuzovat, že textilie s aktivním stříbrem neobsahovala žádné částice stříbra nebo tyto částice nebyly pevně vázány na textilii a již se v aktivní vrstvě nevyskytovaly," píše se v oficiálním protokolu

Slováková ale odmítá, že by jakkoliv pochybila a stále si stojí za svým. "Pokud si nějaké trdlo myslí, že ušitá rouška doma na stroji zachrání nebo pomůže, tak nepomůže. Ani trošku. Rouška ušitá z domácího trička vám bude k ničemu. Konzultovala jsem se svým dodavatelem látek materiál potřebný k výrobě roušek s dostatečnou ochranou a jsem ráda, že se mi to podařilo," tvrdila.

Nela se bude bránit, univerzita si stojí za svým

"Roušky a vše kolem vyšetřuje Policie České republiky a Česká obchodní inspekce, není to nic, co by nebyla pravda. Bohužel opět budu muset využít právní pomoci ke kontaktování univerzity v Liberci, aby vyjasnila své vyjádření, které je krajně zavádějící," řekla redaktorovi eXtra.cz Nela.

Technická univerzita v Liberci si za výsledky testů stojí. "Určitě se právníků neobáváme. Zatím nepřišla žádná oficiální výzva od právníků ani od nikoho, kdo zastupuje paní Nelu Slovákovou. Budeme reagovat, až to přijde," řekl pro eXtra.cz tiskový mluvčí Technické univerzity v Liberci Mgr. Radek Pirkl.

Moje roušky jsou stejně účinné jako respirátory FFP3

"Prosím vás, nenaleťte nikomu, kdo se vám bude snažit prodat obyčejnou textilní roušku. Taková rouška vám je k ničemu. Zjišťovala jsem veškeré certifikáty a náležitosti, které ty roušky musí obsahovat a roušky typu FFP3, která je dostačující, tak stejně tak je dostačující rouška s aktivním stříbrem, to jsou naše roušky nebo s uhlíkem či nanomateriálem," dodává na videu Nela.

Problém je ovšem v tom, že analýza prokázala, že roušky Nely Slovákové jsou stejně účinné jako hadr, utěrka nebo kousek bavlněného trika.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy