Krásný Štědrý den, přátelé.

Po dlouhé době jsem si řekla, že bych se vám mohla zase ozvat a něco malého napsat. Navíc dnešek považuji za ten správný po tak dlouhé blogové pauze.

Začnu asi s mými postřehy z letošních Vánoc. Za vrchol všeho považuji reklamu jedné nejmenované firmy, která vyrábí mobilní telefony. Člověku, který se u nich stará o reklamu, bych dala okamžitě padáka.

V dnešní zkažené době jede v televizích reklama, ještě k tomu o Vánocích, kde malý chlapeček bloudí po velkém domě, stojí sám u stromečku a hledá někoho, s kým by si mohl hrát nebo povídat. Matka na počítači, pubertální sestra zahlcena „selfíčkami“ v pokoji a otec v obýváku, kde díky svému „úžasnému“ telefonu čumí na fotbal. Třešničkou na dortu a největší odporností je konečný slogan, na který jsou nejspíš všichni z povedené reklamky pyšní:

„Je snadné nechat se unést našimi skvělými produkty, ale jednou za rok je odložte a prožijte ty vzácné chvíle s rodinou.“ ANI TO NEMOHU ČÍST, JAK MĚ TO ROZČILUJE!!!! Copak jsme/jste všichni opravdu tak zbláznění z těch telefonů?! Odložte je, vy*****e se na Insta příběhy, SnapChaty, Twittery, Periscopy a podobné spamy a vzpamatujte se! Protože až přijdete o někoho blízkého, koho jste si na čaji o páté ani nevšimli, protože jste dávali přiblblé komentáře na sociální sítě, potom byste VŠECHNO vyměnili za jeho přítomnost!!

Zajisté, jsou Vánoce, proč se nepochlubit stromečkem, dárečky, cukrovím a nepopřát si krásné a klidné svátky, ale všeho s mírou, přátelé.

Já mám letošní Vánoce opět absolutně v klidu. Stromeček mám 14 dní nazdobený, cukroví už měsíc zařízené, polovinu dárků půl roku nakoupených a postupně zabalených, nestála jsem ani jednu frontu v obchodě, nikdo mě v nákupácích nerozčiloval, usmívala jsem se a těšila na ten krásný Štědrý den. Jediné, co mě stresovalo, byly kyselé obličeje lidí ve frontách v obchodech a trapné statusy o tom, jak stojíte už hodinu ve frontě na brambory. DOBŘE VÁM TAK!!

A co z toho plyne? Nenechávejte všechno na poslední chvilku a budete o Vánocích tak v pohodě jako já už několik let

Mějte se krásně a všechno dobré přeji všem!!

Vaše Nela