Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Vážné obvinění Nely Slovákové. Její parfémy prý mohou způsobit neplodnost. Odporná lež, brání se

Nela Slováková a její šaty z Plesu v Intru.
Zdroj: eXtra.cz/Tomáš Martínek
+ Dalších 6 fotografií
OBVINĚNÍ

Brněnská influencerka a podnikatelka Nela Slováková čelí na sociálních sítích informacím, že její parfémy obsahují zakázanou látku, která může způsobit neplodnost či poškodit zdraví nenarozeného dítěte. Na tuto údajnou skutečnost poukázala na svém Instagramu milovnice parfémů Kamila Gelato. Jak se k záležitosti vyjádřila pro eXtra.cz sama Slováková?

Známá podnikatelka a influencerka Nela Slováková si aktuálně užívá pohádkovou dovolenou v Mexiku, kam odletěla se svou kamarádkou. Nela plánuje letět také do Ameriky, kde navštíví světový hudební festival Coachella. Přestože si brněnská sexbomba užívá relax v destinaci, o které se mnoha běžným smrtelníkům může jen zdát, na dálku musí řešit nepříjemné starosti.


Na sociálních sítích ji totiž milovnice parfémů Kamila Gelato nařkla z toho, že její parfém obsahuje zakázanou látku. "Našla jsem velice špatné informace o tom, jaké mají složení, co obsahují, jak je to nebezpečné pro zdraví, a jsem z toho tak v šoku, že někdo může něco takového prodávat a ještě na tom vydělávat peníze," uvedla Kamila Gelato na svém Instagramu a následně svým sledujícím ukázala, že oblíbený parfém od Nely Slovákové obsahuje látku jménem butylphenyl methylpropional, jež je podle evropského nařízení zakázaná.

O této látce, která se ve složení kosmetiky může také skrývat pod označením „lilial“, nedávno informoval také web CNN Prima News. „Podle seznamu složek výrobek obsahuje butylfenyl methylpropional (BMHCA), který je v kosmetických přípravcích zakázán. BMHCA může poškodit reprodukční systém, může poškodit zdraví nenarozeného dítěte a může podráždit kůži,“ citoval výše uvedený web varování Evropské komise prostřednictvím zprávy informačního systému Safety Gate (RAPEX).

Vyjádření Nely Slovákové

Redakce eXtra.cz kontaktovala Nelu Slovákovou, aby se k záležitosti vyjádřila. Podnikatelka razantně odmítá, že by její parfém obsahoval butylphenyl methylpropional. "Žádnou takovou látku náš parfém neobsahuje a ani nikdy neobsahoval. Aktuálně na podnět slečny Natálie Kočendové, která nás udala na krajskou hygienickou stanici, naše parfémy kontroluje hygiena, a proto jsou stažené z e-shopu. Nicméně hygiena je nekontroluje kvůli této látce, protože tuto látku neobsahuje, kontroluje celou krabičku, čísla šarže, papíry ke každé složce a látce apod. Jsou to kvanta dokumentů, které se musí zkontrolovat, navíc se to překládá do několika jazyků, proto to tak dlouho trvá," objasnila půvabná blondýnka.


"Co se týká této látky, bohužel byla uvedena na naší krabičce. Já tomu sama příliš nerozumím, takže bych to nechtěla příliš komentovat. Nicméně na krabičce bylo uvedeno "may contain", což v překladu znamená "může obsahovat" stopy těchto látek. Tuto větou se výrobci brání a nějakým způsobem chrání při případném řešení problémů. V žádném případě ale tato látka v našich parfémech není," tvrdí Nela Slováková s tím, že se bude bránit prostřednictvím renomované právní kanceláře.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy