V pátek začíná jedna z nejočekávanějších kulturních událostí roku – Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Bude to velká událost. Uvidíme učebnicové případy velkých celebrit. Uvidíme ale také béčkové celebrity i celebritky, které opravdu nikoho kromě svých zazobaných sponzorů nezajímají. Naše brněnská zpravodajka Nela se jede podívat, jak vypadá filmový svět.

Nela Slováková se na filmový festival chystá důkladně. Prý už několik dnů v kuse řeší Vary. Je taková detailní příprava ale nutná? Pozornost fotografů bude poutat hlavně Uma Thurman. Loni byla vrcholem akce pro Nelu pitka ve Finlandia baru, kde to na ni zkusil Michal Hrdlička.

Oficiálních večírků je na festivalu mnoho. Mezi ně patří například významná producentská party v Grandhotelu Pupp, zahajovací party v Thermalu nebo party hlavních sponzorů. Ostatní večírky, o kterých obyčejný člověk neustále čte, jsou párty různých firem, které se na festival přisály jako klíšťata na psa. Nela věří, že se na nějaký velký večírek dostane.

Její přítel na víkend sehnal Rolls Royce kupé. Půjčení takového auta na dva dny stojí 70 000 Kč. Nelin přítel ho ale má z firmy, kde pracuje. „Rolls Royce není z půjčovny, ale patří do vozového parku Martinovy firmy. Pořizovací cenu najdete na internetu,“ uvedla pro eXzra.cz Nela.

Nevíme, zda na Nelu bude v baru zase čekat opilý Michal Hrdlička, nebo nějaký jiný nadržený boreček posilněný alkoholem. Letos si ji přítel bude pečlivě hlídat, tak to potenciální svůdníci budou mít hodně těžké.