Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Nela si prošla peklem: Brutálně ji znásilnil a málem zabil soused. Po pokusu o sebevraždu skončila na vozíku

Nela Moravcová o bestiálním znásilnění: Jiří Meindl mě málem zabil
Zdroj: Se svolením Nely Moravcové
+ Další 3 fotografie
Znásilnění

Nela Moravcová (30) si prošla neskutečným peklem. V roce 2017 přežila brutální napadení sousedem Jiřím Meindlem, který ji ve svém bytě hodinu trýznivě znásilňoval, bil a bodal nožem. Moravcová unikla smrti jen o vlásek. Neskutečné trauma, které zažila, ji ale dohnalo a v roce 2019 se pokusila o sebevraždu skokem ze čtvrtého patra. Byť přežila, její rozsáhlá zranění ji upoutala na invalidní vozík. Moravcová ale paradoxně objevila novou chuť do života, do kterého se nyní snaží vrátit i s pomocí veřejné sbírky na Donio.cz.

K odpornému útoku na Nelu Moravcovou došlo 28. listopadu 2017. Tehdy na dveře jejího bytu zazvonil soused Jiří Meindl, který tvrdil, že jí jde vrátit peníze, které půjčila jeho kamarádovi. Moravcová mu uvěřila, což se jí stalo osudným. "Během vteřiny byl za mými zády a 21 cm dlouhý kuchyňský nůž pod mým krkem," líčí mladá žena začátek hrůzného zážitku.

Meindl Moravcovou odvlekl do svého bytu, zatímco jí tvrdil, že si chce jen popovídat. "Samozřejmě jsem věděla, že to nebude pouze o prohození pár vět. Věděla jsem, hluboko ve mně jsem věděla, co přesně se bude odehrávat, až se zavřou dveře do jeho bytu, do kterého mě silou dostrkal, i když se má kolena vzdávala," vzpomíná Moravcová.

Znásilňoval ji pěstí

To, co v bytě následovalo, si ale nepředstavovala ani v těch nejčernějších myšlenkách. Meindl rozpoutal bestiální řádění. "V době, kdy mě znásilňoval pěstí do obou intimních otvorů, kde jsem měla i řezné rány nožem, kdy mě mlátil a škrtil hlava nehlava, tak jsem si stále opakovala 'Nelo, ještě ne… ještě nemůžeš odejít, ještě jsi tu nesplnila vše, co potřebuješ'. Myslela jsem na svoji mámu, na svého tehdejšího snoubence, že jim nemůžu říct sbohem a obejmout je. Bojovala jsem," popisuje otřesný zážitek.

Právě neuvěřitelná vůle pomohla Moravcové přežít. Meindl byl po zásahu policie zatčen na místě činu a sám nakonec přiznal vinu. Za odporný čin, který se vymyká všem tabulkám, byl odsouzen na dvacet let vězení. "Odborníci tento čin shledali jako velmi traumatický, vzhledem k mému věku a skutečnosti, že jsem byla celou dobu při vědomí," vysvětluje Moravcová. Zrůdný násilník jí navíc musí zaplatit 1 500 000 korun, ve vězení ale nepracuje, a tak je jasné, že napadená žena peníze nikdy neuvidí.

Skočila ze čtvrtého patra

Zatímco Meindl si odpykává svůj trest v teplé cele pod dozorem ostrahy, pro Moravcovou začal nový boj. Musela se vyrovnat s bolestivým traumatem. Vzpomínky na neskutečná muka ale byly silnější. "V roce 2019 věci vyeskalovaly do té míry, že jsem v prosinci skočila ze 4. patra. Nevěděla jsem, co mám jiného dělat, komu se svěřit, jak si pomoci, i když jsem se snažila a dělala jsem pro to úplně všechno," popisuje Moravcová, proč se uchýlila k pokusu o sebevraždu.

Moravcová ale znovu přežila vlastní smrt, i když jí lékaři dávali jen mizivé naděje. "Měla jsem natržené vnitřní orgány, velké krvácení do břicha, zlomenou páteř na dvou místech a rozdrcenou pánev," uvádí výčet zranění. V nemocnici strávila v bolestech celý rok s vědomím, že už nikdy nebude chodit. "Až jsem se jednoho dne rozhodla, že o tom napíši knížku. Že chci sdílet svůj příběh. Že chci pomoci ostatním, co se nacházejí v podobné nebo stejné situaci. Že chci opět žít. A plnit si sny," říká Moravcová.

K tomu, aby si splnila sny, ale potřebuje zázemí, které jí ulehčí život. Na to ale nemá dostatek peněz. Proto se rozhodla poprosit veřejnost o pomoc skrze finanční sbírku na Donio.cz. "Moc bych si přála vybrat peníze na pronájem bezbariérového bytu a jeho vybavení. Takový, jaký jsem chtěla vždy mít. Světlý, minimalistický, s uměním od svých kamarádů na zdech, se stropem v ložnici vymalovaným jako nebe. S možností výtahu. S dostatkem místa, abych za pár let na svět mohla přivést miminko," přeje si Moravcová.


Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy