Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Nela se po sebevražedném pokusu snaží postavit na vlastní nohy: Cítím palce u nohou, raduje se

Nela Moravcová (30): Po znásilnění se snaží postavit na vlastní nohy
Zdroj: Se svolením Nely Moravcové
+ Další 2 fotografie
Sebevražedný pokus

V roce 2017 si prošla peklem, ale zdá se, že se nyní blýská na lepší časy. Nelu Moravcovou (30) znásilnil a mučil soused Jiří Meindl, a když dívka brutální útok přežila, pokusila se spáchat sebevraždu skokem z okna. Pokus ale přežila a skončila na vozíčku. Podle posledních informací podstupuje Nela v současnosti náročné rehabilitace a začala cítit palce u nohou.

Nela Moravcová se snaží postavit na vlastní nohy. Doslova. Poté, co se neúspěšně pokoušela o sebevraždu skokem z okna, skončila na vozíčku. Díky sbírce na portálu Donio se jí však podařilo vybrat dostatek peněz, aby mohla začít navštěvovat intenzivní rehabilitace a pokusit se znovu chodit. „Začala jsem cítit palce u nohou. Včera jsem lehce nakopla Ondřeje (její přítel, pozn. red.) a plakal štěstím,” napsala na své sociální sítě Nela.

„Rehabilitace je náročná a unavující, ale stojí za to. Je poměrně nákladná, měsíc na neurorehabilitační klinice v Praze stojí kolem 120 tisíc korun, ale do čeho by se měly peníze investovat než do zdraví?” ptala se Nela v rozhovoru pro Blesk. Terapii podstupuje měsíc v kuse, čtyři hodiny denně a pět dní v týdnu. Díky intenzivnímu cvičení se cítí být radostnější, motivovanější a pohyblivější. „Poprvé jsem byla opět ve svislé poloze a plakala štěstím. Nic mě nemohlo zastavit,” nechala se slyšet.

Hrůzné okamžiky osudného dne

Sebevražedný pokus spáchala kvůli otřesnému incidentu, který se jí v roce 2017 stal. Soused Jiří Meindl zazvonil dne 28. listopadu na její dveře a tvrdil, že jí jde vrátit peníze, které půjčila jeho kamarádovi. Moravcová mu uvěřila, což se jí stalo osudným. „Během vteřiny byl za mými zády a 21 cm dlouhý kuchyňský nůž pod mým krkem,” líčila mladá žena před časem.

Meindl Moravcovou odvlekl do svého bytu, zatímco jí tvrdil, že si chce jen popovídat. „Samozřejmě jsem věděla, že to nebude pouze o prohození pár vět. Věděla jsem, hluboko ve mně jsem věděla, co přesně se bude odehrávat, až se zavřou dveře do jeho bytu, do kterého mě silou dostrkal, i když se má kolena vzdávala,” vzpomíná Moravcová.

To, co v bytě následovalo, si ale nepředstavovala ani v těch nejčernějších myšlenkách. Meindl rozpoutal bestiální řádění. „V době, kdy mě znásilňoval pěstí do obou intimních otvorů, kde jsem měla i řezné rány nožem, kdy mě mlátil a škrtil hlava nehlava, tak jsem si stále opakovala 'Nelo, ještě ne… ještě nemůžeš odejít, ještě jsi tu nesplnila vše, co potřebuješ.' Myslela jsem na svoji mámu, na svého tehdejšího snoubence, že jim nemůžu říct sbohem a obejmout je. Bojovala jsem,” popisuje otřesný zážitek.

Související články

Další články