Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Nekvalitní umění musí pryč! Primátorka Adriana Krnáčová nechá z centra Prahy odstranit závadné sochy

Adriana Krnáčová nechce v centru Prahy nekvalitní umění.
Pražská primátorka Adriana Krnáčová se domnívá, že centrum Prahy zaplavuje nekvalitní umění. Přeje si, aby díla, která nemají vysokou uměleckou hodnotu, z centra metropole zmizela.

„Chtěla bych, aby nekvalitní a méně kvalitní umění bylo koncentrováno na jednom místě, protože teď Praha vypadá spíše jako skanzen, a ne jako město, které se chce chlubit moderním uměním. Určitě to ale neznamená, že vše, co vzniklo v dřívějších dobách, je špatné a ve městě už to nemá své místo. Jen je třeba správně posoudit, co chceme, aby nám veřejný prostor dotvářelo,“ uvedla Krnáčová pro web echo24.cz.

Také pražská zastupitelka za ANO Eliška Kaplicky Fuchsová chce Prahu osvobodit od nekvalitního umění. Některé sochy jsou prý nelegální a nebo Prahu hyzdí.

Krnáčová uvedla, že nekvalitní umění by se mohlo odsunout třeba do Letňan. A jak se bude posuzovat, které sochy jsou kvalitní a co je bezcenný kýč? Měla by to dělat odborná apolitická komise.

Mohlo by vás zajímat

Další články