Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Někteří se na případu zmizelého Tomáše (15) z Brna chtějí přiživit. Je to hnus, reagují uživatelé

Patnáctiletý Tomáš Pospíšil z Brna se hledá už několik dní.
Zdroj: Policie ČR, koláž eXtra.cz
Zmizelý Tomáš

Zmizení patnáctiletého Tomáše Pospíšila z Brna je obestřeno tajemstvím. Minulý týden ve středu zmizel neznámo kam a od té doby o něm nikdo neslyšel. Během té doby se sice našly některé jeho věci, ale pátrání stále pokračuje. I v tak smutné chvíli se opět mezi lidmi našli tací, kteří se na neštěstí chtěli přiživit. 

Tomáš Pospíšil (15) z Brna zmizel ve středu večer neznámo kam. Odpoledne se setkal se třemi kamarády nedaleko místního golfového hřiště. Do dnešních dnů ale není jasné, co se vlastně stalo. Po několika dnech policie postupně nalezla některé jeho věci, například batoh, bundu, mobilní telefon a jednu botu.

Ve středu dopoledne, tedy týden poté, co se ztratil, začalo vypouštění přilehlé řeky Svratky, aby jim to ulehčilo hledání. U řeky se shromáždili nejen policisté, ale i hasiči a potápěči. Podle povodí bylo odpouštění řeky stejně naplánováno kvůli čištění. Vypustí se až jeden metr vody. „Do akce je nasazeno několik desítek příslušníků z řad policie, městské policie a hasičů. Jak dlouho bude zásah trvat, nelze odhadnout. Budou se propátrávat i úseky, kde se hledalo již dříve, ale kvůli vysoké vodě ne tolik důkladně,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Po poledni uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghan, že byli strážníci ve vodě více než dvě hodiny, prošli asi kilometrovou trasu. „Jde to pomalu. Je to náročné, všude je mnoho popadaných stromů,“ uvedl po poledni Ghan.

Někteří se chtějí na neštěstí přiživit

Někteří lidé se rozhodli, že zkusí při vyšetřování pomoci. Ale místo toho to spíš vypadalo, že se snaží na celé smutné události akorát přiživit. Jeden z uživatelů se rozhodl, že začne pátrat na vlastní pěst a natočil na svůj instagramový účet video, v němž ve tmě prochází přírodou.

Jenže lidé v komentářích si ihned začali myslet, že to dělá pro to, aby se zviditelnil. „Hlavně týpek s Instagramem si udělal dobrou reklamu a během jednoho dne si na úkor Tomáše nahnal 3000 sledujících na svůj účet,“ píše jeden z uživatelů a další se hned připojil. „To celé byla akce na zviditelnění jako prase. Borec machýrek už od pohledu a skutek utek. Ráno nějakých 1300 sledujících, dneska 4000. No, takhle se to musí umět.“

Komentářů na to, že se na neštěstí chtěl akorát přiživit, je velmi mnoho. Je od Vás moc hezké, že se snažíte Tomáše najít, ale zároveň z toto děláte reality show a to je opravdu hnus,napsal další komentující.

Lidé by neměli vést vlastní vyšetřování

Zoufalí rodiče po svém ztraceném synovi stále pátrají a na lidi, kteří se snaží vést vlastní vyšetřování, zareagovali takto: „Nepřejeme si nic jiného než najít Toma, ale již se vytrácí zdravý rozum a racionální chování. Není možné ignorovat zákony, od toho je tu policie. PROSÍME, zanechte těchto aktivit a nesnažte se vést vlastní vyšetřování. Tyto aktivity zaměstnávají policii a nezbývá čas na pátrání po Tomovi. Respektujte to prosím.

Pokud máte jakékoliv informace o zmizelém Tomášovi, kontaktujte 158.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy