Burkini na veřejném koupališti jsou stále žhavým tématem a někteří Češi si nevidí do pusy, aniž by si uvědomovali, že některé projevy mohou být nelegální a dostat je do problémů. Ve většině protiislámských skupin, které se zdánlivě tváří jako skupiny s politickou tématikou, se to hemží projevy nenávisti vůči všemu živému, co není české. Jenomže kam až mohou tyto tlachy zajít?

Facebooková skupina s příhodným názvem Demisi vlády! Zrádců! Psychopatů! se projevuje podobným způsobem a své členy podporuje v rasistických a xenofobních projevech. Když uživatel Djordje sdílel fotku černošky z autobusové zastávky, strhla se bouřlivá diskuze. „Jsou všude, dnes v Colosseum pizzerii, v Albertu, na zastávce MHD… Okolo Císařských lázní je to už jejich kvart. Posedávají, popíjejí, jenom jsem je neviděl makat. Je jich tady jako čmelíků.“ napsal k fotografii. Naprosto zcestný a pomatený komentář však nikoho nepobouřil a lidé se k němu naopak přidali.

Jana: „Jsou tu nalezlí všude, ale vláda nám bude tvrdit,že jich přijala jen 12…tisíc. A i to je jen v Praze.“

Jan: „Jsou už všude jako Sarančata a nikdo neřekne občanům pravdu.“

Anna: „A tahle černá mor nemá? hmmmm, preventivně taky zastřelit.“

Je naprosto evidentní, že většina těchto lidí má absolutně zkreslené představy o situaci v Česku a schovává svou rasovou nenávist za imaginární politickou situaci. Ať už za to může nevzdělanost nebo nízká inteligence, nikdo z diskutujících si zřejmě neuvědomuje, že jediné, co je tu trestuhodné jsou právě jejich příspěvky, které je mohou dostat do pěkných potíží.

Sympatizování s rasovou a národnostní nenávistí, její veřejná propagace a posílání lidí do plynu je v našem státě totiž stále protizákonné, a to již od konce druhé světové války. Většina těchto lidí by se tak měla raději nadechnout, zhodnotit, jestli je situace opravdu tak kritická a především si rozmyslet formu svého projevu, který by mohl neblaze ovlivnit jejich budoucnost.