V Ostravě probíhá rozloučení s legendární zpěvačkou Věrou Špinarovou (†65). Fanoušci od rána chodí do krematoria položit květinu, tryzna probíhá také na Masarykově náměstí. Na pohřeb nesmí dorazit její druhý manžel Vítězslav Vávra (63).

Bude zajímavé sledovat, kolik známých tváří z pražské scény přijede na poslední rozloučení do Ostravy. Fanoušci od rána chodí do krematoria položit květinu, tryzna probíhá také na Masarykově náměstí.

V zástupu do smuteční síně stojí lidé více než půl hodiny a stále jim ještě ke smuteční síni zbývá 100 metrů – tak obrovský je zájem dát Věře Špinarové poslední sbohem.

„Věrku jsem měla moc ráda. Byla jsem na několika nezapomenutelných koncertech. Jsem ráda, že se s ní přišlo rozloučit tolik lidí,“ řekla reportérům eXtra.cz paní Šárka.

„Špinarka vždycky patřila k Ostravě. A my jako Ostraváci patříme k ní. Bude nám chybět. My na ni nikdy nezapomeneme. Byla to fajn baba,“ řekl tichým hlasem motorkář Láďa.

Na pohřeb nesmí dorazit její druhý manžel Vítězslav Vávra (63). Zákaz vstupu na pohřeb mu udělil zpěvaččin syn Adam Pavlík. Ten dokonce povolal ochranku, aby se Vávra nemohl dostat k rakvi. Přes novináře naštvaný Pavlík Vávrovi vzkázal, že mu rozbije pusu. Vávra totiž Pavlíka osočil, že v posledních dnech unavené mamince nasmlouval hodně práce a tím ji dostal na pokraj smrti.

Ve 12 hodin se pro veřejnost krematorium uzavře. Pak bude probíhat smuteční rozloučení v úzkém kruhu rodinném. Při posledním rozloučení bude znít hlas Janis Joplin a Arethy Franklin, které Špinarovou inspirovaly.