Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Nekompromisní stopka pro Peroutku kvůli krvi a nahotinám na YouTube. Pomoc hledá u hackerů!

Herec Milan Peroutka v ležérním outfitu.
Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Další fotografie
problém

Herec a zpěvák Milan Peroutka (31) řeší velmi nepříjemný problém. Po osmi letech práce přišel o svůj YouTube, kam nahrával videoklipy, ale také tam byl ve spojení se svými fanoušky. Vše ze dne na den tak nadobro zmizelo kvůli klipu, ve kterém je krev, ale také jeho holý zadek. Peroutka se pro eXtra.cz svěřil, že bude zřejmě nucen vyhledat hackery. Nad vodou a v pozitivních myšlenkách ho asi drží i možná láska na obzoru. Herec prozradil, že se něco rýsuje.

"Jednoho krásného rána jsem obdržel e-mail přímo od YouTube, že mi přejí hezký den a mažou mi můj účet za porušení zásad komunity. Pokud nesouhlasíte, tak se odvolejte," svěřil se redakci eXtra.cz Milan Peroutka, který si prvně myslel, že půjde o pouhou banalitu, která se ze dne na den vyřeší.

"Ale najednou se přehouply čtyři měsíce a pořád ten kanál nemám, je velmi těžké se spojit s nějakým člověkem, který tam reálně pracuje, je živý a ten problém ho zajímá. Chápu, že ten servis nebude hned, ale sakra, už chci natrefit na někoho, kdo to prostě vyřídí."

Na vině je možná krev a holý zadek

Na vině smazání kanálu je dle Peroutky zřejmě jeden ze starších videoklipů. "Já jsem přesvědčený, že jsem v tom nevinně. V dubnu mi YouTube zřejmě i přes dvoufázové ověření někdo naboural. Objevilo se mi před očima rusky mluvící video o bitcoinech s upozorněním. Pak ten kanál ale smazali s tím, že jsem porušil zásady podmínek. Napadlo nás, že to může souviset s klipem, ve kterém se ztvárňovaly noční můry. Byl jsem svlečen do půl těla a umazaný od krve. Ještě je mi tam vidět trošku zadek."

Milanovi nejde ani tak o příjmy, které z YouTube chodí, ale zejména odkaz, který řadu let budoval.

"Příjem ani neřeším, jde mi o ty videoklipy, které jsem si tam uložil za osm let, veškeré reakce fanoušků, videa ze zákulisí, vlogy. Moje tvorba je tam zachycená online. Je to moment, kdy si člověk uvědomí, že ty hodnoty vytváříme online, pak  nám smažou  internety a nemáme nic," popisuje Peroutka, který musí s příslušnými lidmi navíc komunikovat z kanálu jiného uživatele, aby s ním vůbec něco vyjednali.

"Jsem jako v zapeklitém kruhu. Je pravda, že když se mi stalo něco s Instagramem, tak se za mě postavil vlivný člověk, který jim platí miliony v reklamách, takže na něj slyší. Nejdřív jsem volal hodinu s nějakým člověkem, který mluvil o soudech, ale ve finále mi poslal e-mail a já jsem se na účet dostal."

V nejhorším půjde špinavou cestou

Smazaný YouTube kanál zůstává zálohovaný půl roku, pak účet nadobro zmizí. Proto se Milan Peroutka v nejhorším spojí s hackery. "V nejhorším zkusím jít cestou hackera. Už se mi nějací ozvali, za nějaké peníze v řádech deseti tisíců nabízejí, že to vyřeší. Je to prý běžná praxe a nabourají se tam. Samozřejmě je to ale méně čistá práce. Když bude půlrok klepat na dveře, tak to hacknout ale nechám. Případně pak založím nový účet a pojedu od začátku," dodal posmutněle herec a zpěvák, který má na obnovu účtu už jen necelý měsíc.

Jeho oporou, která ho vede k jiným myšlenkám, je nejen práce, které má Peroutka spousty, ale zřejmě i nová známost, která zatím není oficiální. "Něco už je narýsované, ale je otázka, jestli nedorýsováváme. Uvidíme, jestli s tím ještě jaro nějak zahýbe," uzavřel s úsměvem.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy