Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Někdo musí z kola ven! Tohle je 5 borců, které by trenér Vrba neměl brát na Euro

Tomáš Rosický – ano, nebo ne? Argumentů, proč ho nevzít do Francie, je
zatím víc.
Zdroj:
Už za pár měsíců to vypukne! Fotbalové radovánky ve Francii otestují i naši borci, ale míst je jenom pár a i na nich by se mohla objevit dosti pochybná jména. O koho se například jedná?

EURO ve Francii se blíží a fanoušci se krom hrozby teroristických útoků hrozí ještě jedné věci, a to je finální nominace. Mohla by se v ní totiž objevit jména, která by nám mohla způsobit místo radosti spíše osypky a celonárodní depresi.

Koho by si podle nás měl trenér Vrba raději odpustit?

1. Tomáš Rosický

Pokud je zdravý, je pořád s přehledem nejlepším českým záložníkem. Jeho kreativita, myšlení, šajtle, ale i běhavost nemá v naší reprezentaci konkurenci (v poslední době snad jen v případě Vladimíra Daridy). Jenže ruku na srdce. Kdy byl Tomáš Rosický naposledy pořádně fit?

Nevzpomínáte si, že? My popravdě také ne. Rosa je srdcař a hráč, který je pořád nadstandardně na výši, jenže věk nejde zastavit a jeho chorobopis mu uštědřil další drtivé rány. Stihne se vrátit do Eura? A má vůbec cenu brát hráče, který přes půl roku pořádně nekopnul do balonu? Toť otázka.

2. Václav Procházka

Bývalá plzeňská opora šla během posledního roku s formou rapidně dolů a nejinak je tomu i po jeho přestupu do Turecka. Tam příliš nehraje a jeho poslední výstupy v kvalifikaci nás málem ještě poslaly do baráže.

Procházka zoufale chybuje a působí nekoncentrovaně. Umíte si představit, že by obstál proti děsivé síle španělského výběru? My tedy rozhodně ne.

3. Jaroslav Plašil

V závěru kvalifikace nás příjemně překvapil, ale jinak to od něj bylo po celou dobu nemastné, neslané a vlastně dost podprůměrné představení. Plašil je přesto jedním z oblíbenců trenéra Vrby a upřednostňuje ho před mladou krví v podobě Pavelky, Váchy a dalších.

Nyní je však zraněný a šanci místo něj dostanou například mladíci Rada, Frýdek nebo Mareček. Pokud se jim zadaří, mohli by na Plašila ještě trochu zatlačit a vystrnadit ho ze sestavy na turnaji, kde bude potřeba hlavně bojovnosti a rychlosti, což jsou atributy, které poměrně postrádá.

4. Daniel Kolář

Poctivý plzeňský bojovník s nelehkým osudem se na hřišti pere jako lev a v tomto ohledu má reprezentaci co dát. Přímo na trávníku to však už tak slavné není. Kolář je nadstandardním hráčem pro Synot ligu na evropských kolbištích, ale rozhodně nevyniká.

A popravdě máme nyní perspektivnější „druhé Rosické“. Výborně se v Plzni jeví Hořava, sparťané mohou nabídnout Šurala, Marečka a Frýdka, v Boleslavi roste nadějný Čermák, přednost však dostává stále Daniel Kolář, ačkoliv nikdy úplně nezazářil a na EURU bude potřeba právě hráče s x faktorem.

5. Milan Baroš

Nominován sice nebyl, ale jeho jméno se v té příležitosti celkem často skloňuje. Populární „Bary“ pro reprezentaci odvedl mnohé, za což mu patří tisíceré díky, ale bylo vážně rozumné ho přes jeho početné zdravotní lapálie povolávat?

V současnosti nemáme sice úplně top útočníka, ale hráči jako Necid, Lafata, Vydra nebo Škoda by tuhle roli tak jako tak měli zvládnout. Spoléhat na znovuzrozeného veterána by byla přílišná sázka do loterie. Jarda Jágr je jen jeden a Milan Baroš jím pro fotbal není.

Související články

Další články