Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Někdejší moderátorka Eva Jurinová z Novy: I po 20 letech ji dohání popularita!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
25 LET NOVY
Její laskavý hlas a vizáž z ní před pětadvaceti lety udělaly celonárodní celebritu. Eva Jurinová (65) nastoupila na Novu do zpravodajství až měsíc po startu vysílání, ihned se ale katapultovala mezi největší hvězdy stanice. S parťákem Zbyňkem Merunkou (68) si bezvadně rozuměli, takže jim i diváci mohli věřit to, co hlásili. Co dělá paní Evička dnes a jak na začátky na Nově vzpomíná?

„U mě příchod na Novu proběhl jak z romantického slaďáku během pár dnů. V té době jsem byla na volné noze, předtím jsem v České televizi moderovala večerní zprávy. Nečekaně zazvonil telefon a v něm věta: ‚Dobrý den, vážená paní Evo, nechtěla byste se stát moderátorkou našich Televizních novin? Hned pro vás pošleme vůz a prosíme o schůzku.‘ Vzala jsem si pár dnů na přemýšlení a zbytek už je zřejmý,“ popsala pro eXtra.cz své začátky na Nově Eva Jurinová.

Ta vystřídala Stanislavu Wanatowiczovou-Bartošovou, která se do zpráv Novy nehodila, a tak se na moderátorské židli moc neohřála.

Hlas z metra

„Vzpomínám na tu dobu ráda proto, že všechno bylo nové. Nádherné studio v centru Prahy v historické budově Měšťanské besedy, nové formáty neotřelých pořadů, filmy, vztahy. Všichni jsme si vážili nové práce, panovalo tam nadšení a zdravé napětí, zda to vydržíme a uspějeme. Všechno šlo, nic nebyl problém,“ tvrdí Jurinová, kterou doteď na ulici vděční diváci často zastavují, přestože už je tomu dvacet let, co se už na obrazovkách televize Nova neobjevuje (odešla po „puči“ Vladimíra Železného, který se trhl od amerického investora). Tak si ji oblíbili!

„Všem děkuji za krásné dopisy a žádosti o autogramy, které stále přicházejí, a zvlášť zdravím milou paní od lahůdkového pultu v jednom pražském obchodě. V době našeho největšího ‚věhlasu‘, kdy bych se nezapřela ani v blond paruce a tmavých brýlích, mě ochotně obsluhovala a několikrát mezitím tak nějak laškovně opakovala, že mě zná. Pokaždé jsem se pousmála a když už mi to bylo hloupé, řekla jsem s úsměvem při loučení stejně laškovně: ‚Děkuji, ano, jsem to já, z té Novy…‘ Ona na to: ‚Nenéé, já vás znám z metra!‘“ směje se ještě dnes Eva historce.

Co dělá dnes?

Jen tak pro zajímavost: její hlas je v metru opravdu známý, namluvila všechny hlášky pro linku B.

Eva Jurinová po konci v nejsledovanější tuzemské televizi řadu let pracovala jako mluvčí motolské nemocnice, později se věnovala i komunální politice. Dnes především učí v různých televizích mladší kolegy mluvit a také pořádá kurzy. Nezastaví se, i když by na penzi měla nárok.

Související články

Další články