Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

DĚLAJÍ SI Z NÁS SRANDU? Nikdo nežvaní tak, jako to umí METEOROLOGOVÉ V ČESKU!

+ Další 3 fotografie
Můžeme hodiny diskutovat o tom, jaká povolání jsou opravdu nejnáročnější a zároveň nejhůře placená. Ale přemýšleli jste někdy o tom, jaké zaměstnání je to nejzbytečnější na světě? Povolání, které vlastně nemá vůbec žádný smysl a váhu? Jednoznačně se jedná o meteorologii a samozřejmě v Česku máme živoucí důkaz, jak moc velký nesmysl tahle práce je.

Na první pohled se může zdát, že tahle práce je velmi náročná, což bezpochyby je, ale co ten zbytek? Pokud jsem odborník přes počasí a zabývám se tím několik let, tak přece musím mít nějaké reálné výsledky. Což u tohohle povolání se jich dočkáme jen zřídkakdy.

Čeští meteorologové by se měli spíše přejmenovat na věštce a pořídit si skleněnou kouli. Naše české rosničky jsou přes počasí stejně velké odbornice, jako já bych o sobě prohlásila, že se vyznám v kulinářství a pak bych nedokázala rozlišit vepřové od kuřecího.

Perlou mezi českými meteoroložkami je jednoznačně Dagmar Honsová, které mají plné zuby už i její kolegové. Pamatujete si vůbec, kdy nejenom jí předpověď počasí vyšla? V Čechách se tohle povolání jeví tak, že ráno otevřou okno a začnou tipovat, jak asi bude za hodinu. To je docela malé rozpětí, tudíž jim to většinou vyjde, ale rozhodně po nich nechtějte slyšet odpověď na otázky jako: „Jaké bude léto?“ nebo „Nasněží na letošní Vánoce?“

Oni vám vždy nějak kulantně a zaobaleně odpoví, ale rozhodně ne tak, abyste dostali odpověď na svou otázku. Dagmar Honsové se posmívají kolegové, že ji v žádném případě nemůžeme považovat za meteoroložku. A koho tedy můžeme? Tento týden měl být podle našich skvělých hlasatelů počasí tím nejteplejším. Opravdu vám to tak připadá? Já bych spíše řekla, že než léto se k nám žene podzim. Tak kdo je tady úplně mimo?

Já bych tyhle rádoby rosničky zrušila a poslala třeba makat do Kauflandu. Tam by byly určitě užitečnější a nerozčilovaly by tolik lidí.

Pěkný den (jasně, všichni víme, že prší) přeje Markéta Kuča.

Související články

Další články