Na první pohled se může zdát, že tahle práce je velmi náročná, což bezpochyby je, ale co ten zbytek? Pokud jsem odborník přes počasí a zabývám se tím několik let, tak přece musím mít nějaké reálné výsledky. Což u tohohle povolání se jich dočkáme jen zřídkakdy.

Čeští meteorologové by se měli spíše přejmenovat na věštce a pořídit si skleněnou kouli. Naše české rosničky jsou přes počasí stejně velké odbornice, jako já bych o sobě prohlásila, že se vyznám v kulinářství a pak bych nedokázala rozlišit vepřové od kuřecího.

Perlou mezi českými meteoroložkami je jednoznačně Dagmar Honsová, které mají plné zuby už i její kolegové. Pamatujete si vůbec, kdy nejenom jí předpověď počasí vyšla? V Čechách se tohle povolání jeví tak, že ráno otevřou okno a začnou tipovat, jak asi bude za hodinu. To je docela malé rozpětí, tudíž jim to většinou vyjde, ale rozhodně po nich nechtějte slyšet odpověď na otázky jako: „Jaké bude léto?“ nebo „Nasněží na letošní Vánoce?“

Oni vám vždy nějak kulantně a zaobaleně odpoví, ale rozhodně ne tak, abyste dostali odpověď na svou otázku. Dagmar Honsové se posmívají kolegové, že ji v žádném případě nemůžeme považovat za meteoroložku. A koho tedy můžeme? Tento týden měl být podle našich skvělých hlasatelů počasí tím nejteplejším. Opravdu vám to tak připadá? Já bych spíše řekla, že než léto se k nám žene podzim. Tak kdo je tady úplně mimo?

Já bych tyhle rádoby rosničky zrušila a poslala třeba makat do Kauflandu. Tam by byly určitě užitečnější a nerozčilovaly by tolik lidí.

Pěkný den (jasně, všichni víme, že prší) přeje Markéta Kuča.