Před středeční půlnocí zřejmě po hádce neznámý muž zavraždil Valentynu P. a vyhodil ji z okna. Potom ji odtáhl pryč, aby se těla zbavil. Tělo se policistům nedařilo najít, v pátek večer ji ale našli mrtvou pod rušnou křižovatkou v Liberci.

Po tom, co vrah uklidil tělo, se ještě do bytu vrátil. Buď něco hledal, nebo chtěl jen zahladit stopy. Poté vyskočil na opačné straně bytu ven z balkonu a utekl. Na botách měl igelitové sáčky.

Sousedi slyšeli volání ženy o pomoc, a tak zalarmovali policii. Když přijeli do bytu, našli v něm vyděšeného 5letého chlapce, který zřejmě celou vraždu viděl. Dítě bylo odvezeno do dětského domova. „V tuto chvíli bude nařízena soudní pitva. Rovněž jsme vyrozuměli příbuzné ženy,“ řekla portálu TN.cz liberecká policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Lidé jsou z vraždy v šoku a Valentyně posílají smutné vzkazy na sociálních sítích. „Upřímnou soustrast celé rodině a hlavně chlapečkovi, měl úžasnou maminku, která si tohle nezasloužila,“ napsala jedna žena. „Přeji vám, abyste konečně nalezla klid. Lidi jako vy by měli zůstat. Upřímnou soustrast celé rodině. Poslat ho do pekla. Vzít někomu život a synovi mámu. Hyena. Lynčovat!“ napsala na Facebook mladá žena z Liberce.

Policie vraha stále nedopadla a pátrá také po důležitém svědkovi. U laviček a kontejneru na odpadky se pohyboval muž, který mohl něco vidět. Policie tak údajného svědka prosí, aby se přihlásil.