Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Nejzáhadnější místo v Praze? „Hřbitov bláznů“ bohnické Psychiatrické léčebny láká senzibily i historiky! Proč?

Záhadný „hřbitov bláznů“ je prý prosáklý negativní energií.
Zdroj: repro: youtube.com
+ Další fotografie

Tajemný hřbitov, který leží stranou od bohnické léčebny, je již více než 45 let neudržovaný a nefunkční. Kdysi se zde pohřbívali pacienti z Psychiatrické léčebny v Bohnicích a celkem se tu nacházelo 4100 hrobů.

Kromě pacientů léčebny, která byla založena roku 1903, zde byli pochováni také vojáci z první světové války, kteří zemřeli v zajateckém táboře zřízeném v jejím areálu.

V roce 1963, kdy hřbitov získala do správy Pohřební služba, se zde přestalo pohřbívat. Po čtyřech tisících náhrobků zde není téměř památky. Na někdejší místa posledního odpočinku upozorňují jen hroudy hlíny porostlé břečťanem.

Toto podivné místo v současné době láká nejen milovníky historie, ale také nejrůznější podivíny a senzibily, kteří bývalý hřbitov přirovnávají k satanskému chrámu v přírodě. Osudy pochovaných nebožtíků totiž byly veskrze tragické a smutné, zastřené tajemstvím a množstvím otazníků.

Hřbitov je v současné době sice nepřístupný, ale ti zvědavější si svou „díru“ v plotě k návštěvě vždycky najdou. Podle serveru Tajemná místa si zde dávají dostaveníčko satanisté ke svým rituálům a na některých hrobech lze údajně nalézt zednářské symboly.

No, nechtěli bychom tam plnit bobříka odvahy…

Související články

Další články