Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Nejžádanější pop-artový malíř v Česku opět šokuje! Josef Rataj již brzy ovládne svět módy

Zdroj: archiv
+ Dalších 7 fotografií
rozhovor
Josef Rataj (39) je průkopníkem pop-artu v Čechách. Jeho cesta ale nebyla snadná. Kladný vztah k umění u něj rodina budovala již od útlého dětství. S babičkou pravidelně navštěvoval galerii „Masné krámy“ v Plzni, kde vystavoval jeho děda, akademický malíř Josef Jícha. Dnes je z něj žádaný pop-artový malíř a umělec. Jeho díla uchvátila spoustu českých celebrit. Kromě maleb se rozhodl ovládnout i módní průmysl v Česku!

Umělec a průkopník pop-artu Josef Rataj si po letech těžké dřiny a sebehledání loni začal plnit své sny. V té době exkluzivně pro eXtra.cz promluvil o tom, jaké je to se prosadit a co všechno ho to stálo. Dnes je jeden z nejžádanějších umělců v Česku kromě maleb se začíná angažovat i do módy. Má to být prý velkolepé!

Co se změnilo od našeho posledního rozhovoru?

„Takže od doby, co jsme společně dělali poslední rozhovor loni v srpnu, proběhla moje výstava Woman in me 1. V té době jsem prožíval intenzivní vztah, kdy jsem poznal to, co je to souznění a láska. To se také promítlo skoro do všech mých obrazů. Žena, o které mluvím, byla mojí múzou a všude byla zcela odlišná, ale to je rok zpátky,“ dodal s úsměvem Rataj.

„Od té doby uběhl víc než rok a stihl jsem další výstavu pod názvem Woman in me 2, kde se také objevila tato žena, ale promítla se na obrazech, kde už znázorňovala nesouznění,“ směje se talentovaný umělec. „Mojí múzou ale zůstala, i když jsme dnes každý jinde. Chtěl jsem hlavně poukázat na to, že bychom se měli naučit milovat sebe samotné, a až poté můžeme dát tomu druhému to co potřebuje.“

Tato zkušenost byla pro žádaného pop-artového umělce klíčová. Rozhodl se posunout dál: „Projekt Woman in me jsem tímto uzavřel a moje tvorba se posunula jinam, spíše do světa módy. Spolupracuji s předními českými návrháři jako například Michal Kováčik, Lukáš Macháček, Brice Mensah, Sona Hlaváčková nebo Patrik Diamant. Jedná se o kolekci, kde se promítnou prvky pop artu. Budou to bundy, šaty, teplákové soupravy anebo trička. Věřím tomu že to bude šokující a dokonalé,“ dodal nakonec Josef Rataj. Zdá se že v příštím roku bude pop-artový malíř Rataj určovat styl v Česku!

Související články

Další články