Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nejvyšší soud rozhodl o odposleších v kauze Jany Nečasové: Jsou nezákonné

Nejvyšší soud rozhodl o odposleších v kauze Jany Nečasové: Jsou nezákonné
Zdroj: Profimedia.cz
Rozhodnutí
Odposlechy v kauze manželky bývalého premiéra Petra Nečase Jany Nečasové (dříve Nagyové) byly Nejvyšším soudem označeny za nezákonné. Dále rozhodl, že nepoužitelné jsou i odposlechy dalších lidí z kauzy zásahu na Úřadu vlády ČR v roce 2013, jež přispěla k pádu kabinetu Nečase.

Nejvyšší soud rozhodl, že odposlechy v kauze Jany Nečasové jsou nezákonné, tudíž nejsou použitelné. Pro ČTK mluvčí Nejvyššího soudu Petr Tomíček potvrdil, že rozhodnutí týkající se odposlechů Nečasové padlo již 27. května. Další informace nemohl poskytnout, protože rozhodnutí nebylo doručeno účastníkům řízení.

Jak uvedla Česká televize, Nejvyšší soud označil za nezákonné rozhodnutí Okresního soudu v Ostravě, který svého času prodloužil odposlechy i přesto, že původně byly povoleny kvůli jiné trestné činnosti, než kvůli které byly později u soudu použity jako důkazy. Rozhodnutím soudu bude nejvíce zasažena kauza zneužití Vojenského zpravodajství

K Nejvyššímu soudu podala Nečasová dovolání loňský rok poté, co jí byla pražským městským soudem uložena tříletá podmínka. Zároveň jí pražský městský soud nařídil desetiletý zákaz působení ve vedoucích funkcích státní správy v kauze zneužití Vojenského zpravodajství.

Spis prozatím zůstane u Nejvyššího soudu, který bude ještě rozhodovat o samotném dovolání někdejší šéfky Nečasova kabinetu. Rozhodnutí o nezákonných odposleších padlo v senátu soudce Jiřího Pácala.

Manželka bývalého premiéra Petra Nečase podle žalobců zneužila Vojenské zpravodajství. Jana Nečasová úkolovala tajnou službu, aby sledovala bývalou manželku Petra Nečase Radku

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy