Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nejvyšší lidská oběť: Čínský chlapec se zabil, aby jeho rodiče mohli platit léčbu těžce nemocného bratra

Honghui Gao vděčí za svůj život svému mladšímu bratrovi.

Oba by čekal stejný osud, ale mladší z bratrů se rozhodl, že ho změní. Honghui Gao (20) a Hongtao Gao (18) v roce 2010 oba onemocněli těžkou ledvinovou infekcí a jedinou nadějí byla transplantace ledvin. V Číně velmi drahá a velmi nedostupná.

Otec obou chlapců nebyl vhodným dárcem a matka po zprávě, že oba její synové během jednoho roku těžce onemocněli stejnou nemocí, sama vážně ochořela a její zdravotní stav se velmi zhoršil. Naděje pro oba syny tedy byla mizivá.

Rodiče za jejich léčbu utratili úplně vše. Rozprodali všechno vybavení a nakonec i samotný dům, dokonce i žebrali na ulici, s pomocí přátel se jim povedlo sehnat několik tisíc na prodloužení léčby. Nakonec vzal jejich osud do rukou mladší syn Hongtao.

V pronajatém domě, kde s rodinou bydleli, se zamkl ve svém pokoji a vypil láhev pesticidu, zanechal po sobě vzkaz, aby všechny peníze použili na uzdravení jeho staršího bratra. Rodiče jeho vzkaz předali čínskému tisku a díky tomu, že se příběh obou bratrů nedávno objevil v tamních novinách, našlo se dost dárců, kteří rodině poslali nejen dost peněz na operaci, ale pro staršího bratra už je připraven i vhodný transplantát.

Související články

Další články