Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Nejvýraznější momenty z pohřbu Schwarzenberga: Plačící manželka knížete, smutný Zeman i tajemná rockerka

Nejdojemnější momenty z posledního rozloučení.
Zdroj: Tomáš Martínek/eXtra.cz/Herminapress/koláž
+ Dalších 22 fotografií
výběr

Poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem skončilo. Zesnulému politikovi přišlo dát sbohem mnoho osobností ze světa politiky i showbyznysu. Na Pražský hrad, kde nechyběla ani redakce eXtra.cz, dorazila i široká veřejnost. Pojďme se podívat na ty nejvýraznější momenty ze sobotního pohřbu. 

Česko se rozloučilo s Karlem Schwarzenbergem. Rakev s urnou byla naložena do vozu a v doprovodu policejního vozu bude převezena na zámek Orlík v jižních Čechách. Sobotní smuteční obřad, kde nechyběla ani redakce eXtra.cz, byl plný dojemných momentů. Pojďme se podívat na ty nejvýraznější z nich.


Ačkoli politicky příliš nesouzněli, i tak se přišel naposledy rozloučit bývalý prezident Miloš Zeman. Dorazil v doprovodu zdravotní sestry a svůj smutek nijak neskrýval. Byť proti sobě před deseti lety stanuli v prezidentských volbách jako soupeři, jako lidé a vrcholní politici vždy spolu měli o čem diskutovat a není pochyb, že Zemana tento odchod zasáhl.

Geislerová a Polívka neskrývali smutek

Na místě byla samozřejmě přítomná i manželka Karla Schwarzenberga, Therese, která má pro svůj pokročilý věk podlomené zdraví a smutečnímu obřadu přihlížela z invalidního vozíčku. Když pak muži vynášeli rakev z katedrály, neubránila se slzám, které si otírala do šály.

Svůj smutek neskrývala ani Ester Geislerová, která dorazila s celou rodinou. Značně zkroušený byl i Bolek Polívka, který přišel ruku v ruce s partnerkou. Vzpomínat bude v tom nejlepším. "Já mám radši, když se člověk utěšuje tím, co bylo hezké, co bylo příjemné, vtipné, usměvavé a humorné," prozradil deníku Blesk.


Nechyběly ani značně překvapivé momenty, například ten, kdy se na nádvoří zjevil zničehonic golfový vozík, který tam v tu chvíli působil velmi zvláštně. Dalším takovým momentem byl příchod tajemné blondýnky, u níž to spíše vypadalo, že si spletla smuteční obřad s rockovým koncertem, jak zachytili fotografové eXtra.cz. Na fotky z pohřbu se můžete podívat v galerii.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy