Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nejvtipnější vzkaz antivaxerům: Chci i pátou a šestou dávku, závidím vám nevědomost, říká Ivo Šmoldas

Ivo Šmoldas na snímku z roku 2016.
Zdroj: Showpix
+ Další 4 fotografie
ROZHOVOR

Jedním z nejvtipnějších českých glosátorů dění u nás i ve světě je překladatel, básník, moderátor a bavič Ivo Šmoldas (66). Ten eXtra.cz prozradil, co si myslí o místních antivaxerech. A kdo podle něj zasáhl do vědomí prezidenta?

Ivo Šmoldas: Chci i pátou a šestou dávku

Nejen moderátor Ivo Šmoldas umí mluvit hodně vtipně, ale také rýpavě. Co nám řekl o situaci kolem covidu?

Pokud vím, co se týče vakcín proti covidu, jste antiodmítač, že?

„Samozřejmě. Mám tři dávky. A jak jsem shánčlivý, chtěl bych klidně i čtvrtou, pátou, šestou, kdyby mi je dali. Sbírám je. Od té doby, co mám tři ledviny, sbírám veškerý dostupný zdravotnický materiál. Ještě by se mi hodila záložní játra a podobně.“

Antivaxerům závidím

Když slyšíte argumenty těch, kteří odmítají očkování, co na to říkáte?

„Velmi jim závidím jejich přesvědčení a jistotu. Je to vlastně úžasné. Veškerá vzdělanost působí člověku leda hoře, kdežto nevědomost je zárukou neutuchajícího štěstí. Jejich jistota v tom, jak ten svět funguje a kolik různých zloduchů se nás snaží zničit tak sofistikovaným způsobem, to je fascinující.

Přitom kdyby nám zloduchové chtěli uškodit, šlo by to mnohem jednodušeji. Je tedy zjevné, že si nás padouši váží natolik, že obětují mnohé, aby nás poškodili. Je to vlastně nádhera.“

Covid by už měl být tabu

Ve vašem okolí je někdo naočkovaný neočkováním?

„Na nikoho takového jsem nenarazil, ale ani nikam moc nechodím, abych se nenakazil. Teď je vlastně ideální čas pro člověka s potlačenou imunitou, aby vyhledával bohaté společenské styky.“ (směje se)

A v rámci rodiny by si nikdo nedovolil mít takové názory.“

Mluví se o covidu málo, nebo hodně?

„Lepší by bylo o něm chvíli nemluvit, najít jiné téma. Ale těžko ho najít. Absurdnost našeho žití totiž dosáhla nadoblačných výšin. Dnes už ani nikoho nevzrušuje prezident v akváriu a podobné věci. To, co jsme si před pár lety ještě nedokázali představit ani v těch nejdivočejších snech, se stalo realitou.“

Zeman pod vlivem agentů Billa Gatese?

Co říkáte na zmatenost některých voličů prezidenta Miloše Zemana, kteří nechápou, že je jejich idol „zradil“, když nabádá k povinnému očkování?

„Nejjednodušší je pro ně vysvětlit si to tím, že ty ‚sv*ně doktoři‘ ve špitále mu něco naočkovali a Zeman pod vlivem agentů Billa Gatese pak změnil názor.“

A vy byste pro povinné očkování byl?

„Byl. Mám na tom velký osobní a sobecký zájem. Občas si na pár dnů potřebuju lehnout do špitálu, tak potřebuju, aby měli volná lůžka.

Teď je otázka, co udělá nová mutace covidu omikron.

„Zatím působí jako vysoce nakažlivý a téměř neškodný. Viry se zkrátka také občas chovají jako id*oti a dopadnou špatně. Je vidět, že i když si namlouváme něco jiného, lidé se evidentně od ostatních organismů tolik neliší. Proto i vir může být absolutní d*bil a na to dojet.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy