Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Nejvtipnější vánoční reklama roku? Bude to tento kocour!

+ Další 4 fotografie
Vánoční spot promítá příběh kalamit kocoura jménem Mog. Jde zatím o nejvtipnější reklamní spot pro letošní Vánoce. Ti, co už reklamu viděli, se shodují, že dost možná pokoří tu s Mužem na Měsíci.

Příběh pro řetězec supermarketů Sainsbury´s nap­sala dvaadevadesátitelá Judith Kerr, které o kocourovi vyšlo už několik knih. Tentokrát pokračování nazvala Vánoční kalamity kocoura Moga. Výtěžek z nové knihy i z reklamy půjde nadaci pro rozvoj četby u dnešních dětí.

Knihy s dobrodružstvím nezbedného kocoura jsou velmi populární a za celou dobu, co o něm spisovatelka píše, se jich prodalo přes 9 milionů. Nyní očekává ještě větší úspěch.

Reklama se odehrává v rodině, kde je hlavním hrdinou animovaný kocour Mog. Ten byl autorkou znovu vzkříšen poté, co umřel na stáří ve věku 16 let v jedné z knih. Judith posílá Moga znovu na scénu, plnou vánočních kalamit a chaosu, které kocour nechtěně způsobí.

Příběh začíná v noci, kdy celá rodina klidně spí. Brzo ráno ale kocoura probudí hořící trouba. Ten nemá ani tušení, že troubu zapnul v noci jeho míček, který vystřelil z poličky. Když se Mog podívá dovnitř trouby a ta vychrlí černý dým, zavrávorá na kuchyňské lince a pohroma začíná. Ještě předtím nevědomky zavolá packou na linku 999. Když se chce z linky dostat na stůl a přeskočí na něj, strhne všechno nádobí včetně ubrusu. Vtom se najednou začne bortit úplně celá kuchyň a Mog ve snaze utéct skáče na větrák, který se s ním neuvěřitelně rychle roztočí a následně ho vymrští na velké hodiny v obýváku. Ty v tu chvíli padají i s kocourem k zemi, přímo na vánoční stromeček a dárky. Zdálo by se, že už té hrůzy bylo dost, ale ne! Při utíkání vytrhne ze zásuvky světýlka a ty začnou hořet. Najednou je celý dům v plamenech. Naštěstí jsou na místě hasiči včas a všechny členy rodiny zachrání. Obětaví sousedé se rozhodnou pomoct a díky nim je dům znovu obyvatelný. Na závěr se všichni sejdou u vánoční večeře a podělí se o jídlo taky s Mogem.

Zatím se jedná o nejvtipnější reklamu ze všech a celkem slušně už teď šlape na paty legendárnímu spotu o Muži na Měsíci. Jak tento souboj vánočních reklam obchodů Sainsbury a John Lewis dopadne, to si budeme muset počkat.

Vy si teď spravte náladu a koukněte na video.

Související články

Další články