Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nejvousatější žena světa inspiruje svými snímky i ostatní ženy s porostem

Harnaam je inspirací i pro ostatní vousaté ženy.
Zdroj: Instagram
+ Další 2 fotografie
Nejvousatější žena světa je zapsána i v Guinessově knize rekordů. Dříve se za své vzezření styděla. Teď se ale nebojí dávat na odiv i své ženské přednosti. Berete to sportovně a nebo se vám nelíbí?

Nedávno celosvětové publikum ohromila vousatá žena jménem Harnaam Kaur. Žena trpí syndromem polycystických ovarií. Tento syndrom je jednou z nejčastějších endokrinních poruch u žen. Postihuje 5–10% žen v reprodukčním věku a je jednou z hlavních příčin ženské neplodnosti.

U Harnaam to však způsobilo i nadměrnou produkci testosteronu a začaly jí růst vousy a chlupy po celém těle. Nadměrné ochlupení u žen se odborně nazývá hirsutismus. Hirsutismus doprovází také narušený metabolismus cukrů a nepravidelný resp. narušený menstruační cyklus.

Díky své odlišnosti byla Harnaam často šikanována. K jejímu sebevědomí vedla dlouhá a složitá cesta. Vyzkoušela řadu léčebných a depilačních metod a nakonec si řekla, že chce zůstat sama sebou.

V současnosti Kaur pracuje jako učitelka, vystupuje v kampani proti šikaně na internetu a povzbuzuje ženy, aby se nestaly obětí nátlaku společnosti a byly samy sebou.

Související články

Další články