Pokrytcem roku 2014 se stává? Ruská zpěvačka Julia Volkova! Poděkovat za to může svému homofobnímu komentáři, který jí unikl během vysílání televizní show. Netušíte, o jakou ženu se jedná? Napovíme, že je to bývalá členka popového uskupení Tatu. Ano, té skupiny, která se v roce 2001 v podstatě proslavila jenom díky lesbické image. Julia je pak ta, která asi dělala kluka a dneska tak trochu připomíná mimozemského androgyna napumpovaného botoxem.

V ruské televizi se zúčastnila pořadu, který běžel i u nás pod názvem Nic než pravda. Při otázce, zda by zavrhla syna, kdyby zjistila, že je gay, se pěkně vybarvila a bez okolků odpověděla: „Ano, zavrhla bych ho. Bůh stvořil muže pro rozmnožování. Taková je příroda. Muž má představovat oporu, sílu. Syna jako gaye bych neakceptovala.“

Její lekce snášenlivosti jiné sexuální orientace pokračovala dále, když přidala i trošku sexismu v neprospěch pánů. Zatímco muž podle jejího doslovného výroku „nemá právo být teplouš“, u ženy je to úplně něco jiného. A hned vysvětlila proč: „Z estetického hlediska se mi líbí víc dvě ženy než muži držící se za ruce a líbající se.“

V prohlášení kypícím intelektem dále řekla, že i tak si stále myslí, že být gayem je pořád lepší než být vrahem, zlodějem nebo narkomanem, a ona sama má prý hodně kamarádů gayů. Malý přátelský dodatek: Už nemáš!

O něco více tolerance projevila aspoň druhá část skupiny Lena Katina, ta, co dělala holku a pořád dneska vypadá normálně. Na svém facebookovém profilu uvedla, že každý má svobodu milovat, koho chce. Hromadné mazání hitovky Nas Ne Dogonyat tak možná ještě můžeme odložit.