Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Největší zajímavosti z filmu Slunce, seno, erotika: Růžičkovou musel stěhovat jeřáb

Dvě sokyně z trilogie Slunce, seno...
Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Dalších 5 fotografií
Slunce, seno...
Slunce, seno, erotika patří k pokladům české kinematografie. Veselohra, odehrávající se z poloviny v Itálii a z poloviny v jihočeských Hošticích, láká stovky tisíce diváků i po 30 letech od natočení. Nabízíme vám přehled těch nejlepších zajímavostí z filmu, o kterých jste asi netušili.

Že je snímek z dílny Zdeňka Trošky (65), jistě všichni víme, ale to, že si představitelka Kelišky Marie Švecová (†82) s sebou na natáčení do Itálie vezla zásoby jídla na celý týden, to už ví málokdo. Vezla si řízky, vejce natvrdo, takovou tu českou klasiku, aby nepošla hlady. Keliščina nechuť k místnímu jídlu byla skutečná a nic nehrála. Marie nesnášela mořské plody, místní jídlo ochutnala jen jednou. Byla z toho natolik v šoku, že po příchodu na hotel se pozvracela a utekla pryč z pokoje. Zmateně pobíhala po ulicích a nazpět ji přivezla policie.

Třetí nejziskovější film

Při natáčení scény, kdy jede Kelišová na kole s farářem Otíkem, kterého hrál Luděk Kopřiva (†80), vůbec na kolech neseděli oni dva. Vystřídali je náhradníci. Kelišku zastoupil devatenáctiletý fotbalista a Otíka vystřídal řidič ze štábu. Mezi další zajímavosti z filmu můžeme zařadit fakt, že se záběry z italské chovné stanice ve skutečnosti točily úplně někde jinde, konkrétně v bývalém komplexu školy v přírodě ve Volyni.

Slunce, seno, erotika se stal roku 1991 druhým nejnavštěvovanějším a třetím nejziskovějším filmem. V kinech navštívilo snímek 968 992 diváků a vydělal 13 454 634 Kč. Troška slavil velký úspěch.

Růžičková na plošině

Helena Růžičková (†67) byla tak mohutná a těžká, že na scénu, kdy se Škopková nachází na půdě, museli ze štábu na pomoc přivolat hasiče, kteří ji tam vyzvedli jeřábem a zachránili tak komplikovanou situaci.

Poslední zajímavostí je skutečnost, že režisér Zdeněk Troška napsal scénář čtvrtého dílu, který měl nést název Slunce, seno, ufoni. Bohužel se natáčení už nerealizovalo, protože většina zásadních postav z filmu zemřela. Což je ohromná škoda! Kdo by nechtěl vidět čtvrtý díl?

Zdroj: https://www.extra.cz/ruzickovou-premistovali-hasici-co-jste-nevedeli-o-slunce-seno-erotika

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy