Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Největší Vémolův rival Patrik Kincl: Karlos měl éru neporazitelnosti, hodil jsem mu do toho vidle

+ Dalších 11 fotografií

Na české MMA scéně nepanuje mezi nikým větší nevraživost než mezi Karlosem "Terminátorem" Vémolou a Patrikem Kinclem. Spor mezi sebou vedou už téměř 6 let, přičemž napjatá atmosféra vygradovala letos na jaře, kdy se již podruhé střetli v kleci. Zatímco Karlos zažil drtivou porážku, Kincl si nyní hýčká post šampiona Oktagonu ve střední váze. "Měl éru neporazitelnosti, já jsem mu do toho hodil vidle. Dokázal jsem ho porazit v jeho vlastní hře," nechal se nyní slyšet Kincl v rozhovoru pro eXtra.cz. Prozradil i to, že se s Vémolou po souboji střetl ještě jednou, a to u soudu. "Vedli jsme spolu i soudní spor, kde sám Karel mimo kamery uznal, že lhal. A pak mi přišla omluva," odhalil.  

Zápasník Patrik Kincl již několik měsíců, od chvíle, kdy z pomyslného trůnu sesadil svého asi vůbec největšího rivala Karlose Vémolu, kraluje postu šampiona střední váhy Oktagonu. Na galavečeru Oktagon 43, který se uskutečnil 20. 5. 2023, se konala pětikolová bitva, jejíž verdikt skončil jednoznačně v Kinclův prospěch.

Kincl: Porazil jsem ho v jeho vlastní hře

Ačkoli Vémola před soubojem avizoval, že opět dojde na jeho pomyslnou hlášku "Lvi žerou první", přičemž fanouškům doručí své pověstné KO v prvním kole, s Kinclem tvrdě narazil. A porážku nesl tehdy velmi těžce - krátce po drtivé prohře Vémola přišel s oznámením, že brzy se rozloučí se svou vrcholovou bojovou kariérou, jak jsme psali. "Měl éru neporazitelnosti, já jsem mu do toho hodil vidle. Dokázal jsem ho porazit v jeho vlastní hře," nechal se nyní slyšet současný šampion Kincl v rozhovoru pro eXtra.cz

Kincl zavzpomínal i na samotný průběh zápasu. I když z klece odešel s vítězným triumfem, na svůj výkon pyšný není. "Výsledek rozhodčích, ale i jeho obličej, mluvil naprosto jasně. Na druhou stranu to nebyl úplně nejhezčí zápas v mé kariéře. Nebude to zápas, na který asi budu v důchodu vzpomínat, ale důležitá je ta třešnička, že jsem vyhrál," dodal.

Kincl vs. Vémola 3 nebude

Mezi nikým jiným na české MMA scéně nejspíše nepanuje taková nevraživost jako mezi Karlosem "Terminátorem" Vémolou a Patrikem Kinclem. Jejich spor trvá už od roku 2018, kdy se tahle dvojice poprvé tváří v tvář střetla v kleci - tehdy si vítězství na své konto připsal Vémola. Skóre tak nyní činí 1:1 a to, kdo je skutečným králem, se mělo rozseknout třetím zápasem, soubojem Kdo s Koho.

V posledních měsících se mezi fanoušky bojových sportů nemluvilo téměř o ničem jiném než právě o trilogii Kincl, Vémola. O to spíše, že Vémolu čeká před tím, než ukončí svou kariéru, už jen posledních pár zápasů, přičemž zbývajícího času a příležitostí pro zápas s Kinclem ubývá. Jenže jak se nyní zdá, fanoušci se této atraktivní bitvy už nedočkají.


Kinclovi: Oktagon mi nevyhověl, příběh mám uzavřený

"Jsem rád, že to nakonec nedopadlo. Oktagon mi nesplnil podmínky, které jsem měl v hlavě, které jsem si představoval, a s hrdostí jsme se vrátili k zápasu s Vlasto Čepem," vyjádřil se Kincl pro eXtra.cz krátce poté, co byl oznámen jeho zápas s Vlasto Čepem, ke kterému dojde 29. 12. na Oktagonu 51. Na stejném turnaji se Vémola utká s Pirátem Krištofičem - a přitom právě tam mělo dojít k trilogii Kincl vs. Vémola.

Že by se pro souboj našla ještě další příležitost, to si Kincl nemyslí. "Bude na Oktagonu, jestli mi splní podmínky. Nemyslím si, že Karel ještě bude schopný shazovat do 84, a když jo, bude muset souhlasit s tím, co chci. Uzavřel jsem si to, vedli jsme spolu i soudní spor, kde sám Karel ve finále mimo kamery uznal, že lhal. Omluvil se mi. Já to beru jako 2:1, tenhle příběh mám uzavřenej," dodal v rozhovoru, který si můžete přehrát v náhledovém videu. Prozradil, o jaké podmínky se jednalo a zabrousil k neshodám s vedením Oktagonu.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy