Měsíc bude toto pondělí nejblíže Zemi a po dva dny nám tedy bude zářit na cesty velice jasně. Je to další ze sérií superúplňků, které nás letos obšťastňují. Tentokrát se bude jevit až o 14 % blíže naší planetě než obvykle a bude zářit až o 30 % jasněji, než je běžné. Rozhodně bychom jej tedy neměli přehlédnout. Již od neděle bychom měli postřehnout jeho sílu. Plné formy však nabude v pondělí zrána.

Listopadový superúplněk se nazývá bobřím. Pojmenovali jej tak původní američtí obyvatelé podle období, kdy se dle tradic začínají klást pasti na bobry. Jejich kožichy totiž indiánům sloužily jako hlavní zdroj tepla během nadcházejícího zimního období. Alternativně se také nazývá mrazivý. Je totiž poslem prvních zimních mrazů. Pokud jste v posledních dnech byli venku, možná jste si všimli, že nám pár mrazíků tenhle úplněk skutečně přináší.

Další stejně zářivý darebák, který nám nedá spát, se objeví až 25. listopadu roku 2034. Pokud se tedy letos někam zahrabete a prošvihnete jej, na další si budete muset chvilku počkat. Nejpodobnější Měsíc tomuto pondělnímu nám takto zářil v březnu roku 2011. To pokud byste to náhodou zapomněli. Byl však procentuálně pouze o trochu menší než náš bobří kamarád. Laickému oku se může jednoduše jevit jako sakra velký úplněk.