Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Největší tvrďák v Anglii! Tomáš Řepka se dočkal nečekaného ocenění

Tomáš Řepka s Jiřinou Bohdalovou.
+ Další 4 fotografie
Tomáš Řepka (44) byl na hřišti vždy za zabijáka, který nezná bratra. A tak si ho pamatují také v Anglii. Britský Daily Mail zařadil Řepku mezi 20 největších evropských tvrďáků, kteří se narodili mimo Velkou Británii.

Patřil mezi tvrdé obránce a útočníci proti němu hráli opravdu neradi. Nebyl zákeřný, byl jen enormně důsledný. A občas ukázal své blikance. Tak si Tomáše Řepku (44) pamatují také z Anglie, když nastupoval za West Ham United. Daily Mail nyní zařadil Řepku mezi 20 největších evropských tvrďáků, kteří se narodili mimo Velkou Británii.

„Když Gabriel Batistuta a Manuel Rui Costa v 90. letech zářili za Fiorentinu, Řepka za ně dělal špinavou práci. Český obránce budil respekt oholenou hlavou a pohledem, který by klidně mohl rozbít vězeňské zdi,“ píše ve svém článku Chris Cutmore.

Když se Řepka přestěhoval z Itálie do Británie, poutal hned pozornost. V prvních třech zápasech za West Ham United vyfasoval 3 červené karty. Když se pak vrátil do České republiky, v tvrdé hře pokračoval.

Žebříček tvrďáků ovládl bulharský útočník Christo Stoičkov. Druhé místo drží Andoni Goikoetxea a na třetím místě je Gennaro Gattuso. Řepkovi patří 12. místo.

15 největších evropských tvrďáků podle Daily Mailu:

 1. Christo Stoičkov
 2. Andoni Goikoetxea
 3. Gennaro Gattuso
 4. Patrick Vieira
 5. Zlatan Ibrahimovic
 6. Marco Materazzi
 7. Claudio Gentile
 8. Marco Tardelli
 9. Paolo Montero
 10. Nigel De Jong
 11. Eric Cantona
 12. Tomáš Řepka
 13. Miguel Ángel Nadal
 14. Trifon Ivanov
 15. Pablo Alfaro

Mohlo by vás zajímat

Další články